Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Warszawa

Jones Lang LaSalle doradcą Atrium European Real Estate Limited


Warszawa, 13 Grudnia 2011 – Atrium European Real Estate Limited, jedna z wiodących na rynku firm specjalizujących się w inwestycjach w centra handlowe, ich zarządzaniu i budowie na terenie Europy Centralnej i Wschodniej, nabyła od funduszu nieruchomościowego PFCE Soparfi A zarządzanego przez CBRE Global Investors, Centrum Handlowe Molo w Szczecinie. Wartość transakcji sięgnęła 55 mln €.
W zakupie nieruchomości firmie Atrium doradzało Jones Lang LaSalle.
Transakcja sfinansowana została kapitałem własnym oraz dłużnym i stanowi kolejnym zakup spółki Atrium, po czeskim centrum handlowym Palác Flóra, nabytym we wrześniu b.r. za 191 mln €.
 
Molo to jedno z wiodących centrów handlowych w Szczecinie – siódmym co do wielkości mieście w Polsce o populacji powyżej 400,000 mieszkańców, i zarazem największym portem morskim w kraju. Centrum handlowe jest obecnie w 100% wynajęte. W listopadzie 2010 r. obiekt przeszedł gruntowną modernizację oraz rozbudowę wycenianą na 10 mln €. Obecnie oferuje około 28,161 mkw. powierzchni najmu (GLA), z czego 26,235 mkw. przypada na handel. Projekt obejmuje także w pełni wynajęty komponent biurowy o powierzchni około 504 mkw., mieszczący się w budynku głównym, a także około 218 mkw. magazynów sklepowych oraz stację benzynową Carrefour (1,200 mkw.). Do dyspozycji klientów jest także parking naziemny z 860 miejscami postojowymi.
Molo jest jednym z pierwszych centrów handlowych w Szczecinie (zbudowane w 2000 r.) dzięki czemu posiada duże grono lojalnych klientów. Obiekt cechuje wyśmienita lokalizacja zapewniająca doskonałą widoczność. Centrum handlowe usytuowane jest zaledwie 13 km od głównego przejścia granicznego z Niemcami przy autostradzie A6 oraz jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta, zapewniających dogodny dojazd zmotoryzowanym klientom. Dodatkowym atutem lokalizacji jest bardzo dobrze rozwinięta sieć komunikacji publicznej z 3 liniami autobusowymi oraz 3 liniami tramwajowymi kursującymi w okolicy projektu.