Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Kraków

Fundusz Azora Europa nabył od Grupy Buma dwa nowoczesne budynki biurowe należące do Kompleksu Green Office


Kraków, 12 Styczeń 2012 – Fundusz Azora Europa nabył od Grupy Buma dwa nowoczesne budynki biurowe należące do Kompleksu Green Office. Umowa sprzedaży została podpisana 21 grudnia 2011 r. i dotyczy 11,300 mkw. powierzchni biurowej wynajmowanej (Budynek A – 3,300 mkw. i Budynek B – 8,000 mkw.). Najemcą obu budynków jest firma Motorola Polska Solutions Sp. z o.o.
Kompleks Biurowy Green Office, zlokalizowany przy ul. Czerwone Maki w Krakowie, składa się z trzech czterokondygnacyjnych budynków biurowych klasy A. Łączna powierzchnia wynajmowana kompleksu wynosi 21,300 mkw. Na początku maja 2011 r. został zrealizowany i przekazany do użytkowania pierwszy z trzech budynków – Budynek B (8,000 mkw.). W drugim etapie został zrealizowany Budynek A (3,300 mkw.). Budynek ten został ukończony i przekazany do użytku  najemcy w październiku 2011 r. Budynki A i B zostały w pełni przystosowane do potrzeb najemcy. Na piętrach znajdują się otwarte przestrzenie biurowe typu open - space oraz sale biurowe i konferencyjne. Na parterze Budynku A znajduje się firmowa restauracja. Autorem projektu architektonicznego jest krakowska pracownia  architektoniczna UCEES.
Kompleks Green Office jest realizowany w myśl zasad ochrony środowiska, przyrody, krajobrazu i kształtowania ładu przestrzennego. Rozwiązania projektowe w zakresie konstrukcji, elewacji oraz instalacji wewnętrznych zostały oparte o technologie energooszczędne, pasywne, z zastosowaniem systemów inteligentnych.
Grupa Buma w procesie sprzedaży reprezentowana była przez Jones Lang LaSalle, a obsługę prawną zapewniła kancelaria Norton Rose.
Azora Europa to fundusz inwestycyjny typu Private Equity należący do Grupy Azora, w skład której wchodzą struktury kapitałowe działające na międzynarodowych rynkach nieruchomości komercyjnych, mieszkaniowych, hotelowych i energii bioodnawialnej. Fundusz zarządza kapitałem o wartości ponad 700 mln EUR. Azora Europa działa na rynku inwestycyjnym od 2007 roku i zajmuje się inwestowaniem w sektorze nieruchomości w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Fundusz jest właścicielem czterech budynków biurowych o łącznej wartości około 110 milionów Euro (w Warszawie, Krakowie i Pradze) i jako inwestor kapitałowy zaangażowany jest w dwa projekty deweloperskie mieszkaniowe w Warszawie na około 900 mieszkań. Obecnie Azora jest w trakcie kolejnych transakcji, które zamierza sfinalizować w bieżącym roku. Głównymi akcjonariuszami są hiszpańskie banki, kasy oszczędnościowe, fundusze emerytalne oraz  inwestorzy prywatni.