Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Warszawa

Platinium Business Park zyskało kolejnego najemcę

Amerykańska firma VeriFone podpisała umowę najmu w Platinium Business Park V.


Warszawa, 28 marca 2012 – Jones Lang LaSalle ma przyjemność poinformować, iż kompleks Platinium Business Park zyskał nowego prestiżowego najemcę. Firma VeriFone, światowy lider w dziedzinie technologii bezpiecznych płatności elektronicznych wynajęła ponad 1,100 mkw., zajmując tym samym całe piąte piętro budynku Platinium V. Najemca wprowadzi się do swojej nowej siedziby w czerwcu b.r.

Platinium Business Park to prestiżowy kompleks biurowy zlokalizowany u zbiegu ulic Domaniewskiej
i Wołoskiej. Dzięki doskonałej eskpozycji oraz najwyższej klasy rozwiązaniom architektonicznych, Platinium Business Park stał się wizytówką biznesowej części warszawskiego Mokotowa.

Kompleks to siedziba wielu renomowanych firm oraz instytucji polskich i międzynarodowych. Wszystkie z czterech istniejących budynków Platinium Business Park wynajęte są praktycznie
w 100%. Kolejny biurowiec w ramach projektu, będący już w finałowej fazie budowy ma zostać ukończony w czerwcu b. r.
Platinium Buisness Park V oferować będzie około 11,000 mkw. powierzchni najmu, z czego blisko 60% zostało już zabezpieczone umowami typu pre-let. Zakończenie ostatniego etapu inwestycji - Platinium Business Park VI, o powierzchni najmu około 14,000 mkw., planowane jest w drugiej połowie 2013 r. Obecnie trwają rozmowy z potencjalnymi najemcami.

Inwestorem projektu jest wiodąca firma deweloperska w Europie Środkowo-Wschodniej – GTC S.A. Wyłącznym doradcą ds. komercjalizacji projektu jest międzynarodowa agencja nieruchomości komercyjnych Jones Lang LaSalle.

Karol Klin, Dyrektor Komercyjny w Globe Trade Center powiedział: „Bardzo się cieszymy, iż Platinium Business Park zyskuje kolejnego prestiżowego najemcę, który docenił wysoką jakość projektu oraz jego doskonałą ekspozycję. Firma Verifone to solidna marka doskonale znana na całym świecie, z którą liczymy na utrzymanie dobrych, długoterminowych relacji.”

Michał Lis, Starszy Konsultant w Dziale Nieruchomości Biurowych w Jones Lang LaSalle dodaje: „Od chwili wejścia projektu na rynek, Platinium Business Park charakteryzował wysoki poziom wynajmu. Kompleks jest w pełni dostosowany do potrzeb najbardziej wymagających najemców, poszukujących nowoczesnego biura. Doceniają oni nie tylko wysokie walory estetyczne projektu, ale i takie aspekty jak optymalna wielkość pięter pozwalająca na lokalizację biura na jednej kondygnacji, co zaobserwowaliśmy w przypadku VeriFone. Nie bez znaczenia jest też dobra widoczność kompleksu od ul. Wołoskiej oraz sprawny dojazd zarówno od ul. Domaniewskiej, jak i już wkrótce od ul. Konstruktorskiej.”

Kompleks biurowy Platinium Business Park charakteryzuje unikalny sposób zaaranżowania powierzchni wspólnej między budynkami. Liczne miejsca wypoczynku oraz tereny zielone, położone nad wewnętrznym jeziorem, tworzą unikalną przestrzeń pracy.

Wyjątkowo atrakcyjna lokalizacja parku biurowego gwarantuje bardzo dobrą komunikację z centrum miasta oraz z lotniskiem (w tym i nową linią Szybkiej Kolei Miejskiej z centrum miasta na lotnisko Okęcie planowaną od maja / czerwca 2012 r.). Ponadto w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu znajdują się przystanki wielu linii autobusowych i tramwajowych. Platinium Business Park położony jest w pobliżu Galerii Mokotów, jednego z najbardziej popularnych centrów rozrywkowo-handlowych stolicy.