Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Warsaw

Jones Lang LaSalle wyłącznym agentem centrum Łódź Plaza


Plaza Centers – jeden z wiodących deweloperów centrów handlowo–rozrywkowych w Europie Środkowej i Wschodniej – podjęła decyzję o wyłącznej współpracy z Jones Lang LaSalle w procesie komercjalizacji swojego najnowszego projektu w Łodzi. Eksperci z Jones Lang LaSalle będą świadczyć usługi doradztwa oraz odpowiadać za proces wynajmu powierzchni handlowej. Docelowo, w nowym obiekcie znajdzie się około 120 sklepów, supermarket oraz rozbudowana część rozrywkowa – wielosalowe kino oraz park rozrywki i gier. Otwarcie Łódź Plaza planowane jest na 2014 rok.

Centrum Łódź Plaza ma mieć ok. 42 tys. mkw. powierzchni handlowej pod wynajem, parking na 1000 samochodów. W nowym obiekcie powstanie około 120 sklepów polskich i międzynarodowych marek, supermarket, strefa gastronomiczna i usługowa oraz rozbudowana część rozrywkowa – charakterystyczny element wszystkich inwestycji Plaza Centers. Oprócz 10-salowego kina Cinema City, łodzianie będą mogli spędzić czas w parku gier i rozrywek Fantasy Park.
 
Strategiczna lokalizacja
Inwestor bardzo uważnie wybrał lokalizację nowego projektu – wśród gęstej zabudowy osiedli mieszkaniowych południowej Łodzi.
 
"Duże osiedle mieszkaniowe, sieć komunikacji miejskiej i podmiejskiej z przystankami autobusowymi i tramwajowymi przed obiektem, droga wyjazdowa z Łodzi prowadząca do autostrady A1, a także  brak podobnych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie oznaczają, że Łódź Plaza będzie centrum pierwszego wyboru nie tylko dla mieszkańców południowej Łodzi, ale również dla osób z okolicznych miejscowości oraz przyjezdnych ze strony Katowic i Krakowa." – podsumowuje Agnieszka Baczyńska, Dyrektor Działu Najmu Plaza Centers Poland.

Region Łodzi, ze względu na swoje położenie geograficzne i równą odległość do innych polskich aglomeracji, staje się jednym z wiodących centrów logistycznych kraju. Miasto będzie również kluczowym polskim węzłem komunikacyjnym.

"To właśnie w Łodzi skrzyżują się autostrady A1 i A2 co sprzyja dalszemu rozwojowi miasta. Łódź jest również jednym z największych ośrodków akademickich oraz wiodących lokalizacji dla zagranicznych inwestycji z sektora nowoczesnych usług dla biznesu." – dodaje Marta Augustyn, Dyrektor w Dziale Najmu Powierzchni Handlowych Jones Lang LaSalle.