Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Warszawa

Jones Lang LaSalle doradza CA Immo i Pramerica Real Estate Investors przy sprzedaży biurowca Warsaw Financial Center


CA Immo i Pramerica Real Estate Investors podpisały przedwstępną umowę sprzedaży biurowca Warsaw Financial Center. Za około 210 mln euro budynek przejmie konsorcjum Allianz (87,5 % udziałów) oraz Curzon Capital Partners III - fundusz zarządzany przez Tristan Capital Partners. Firma Jones Lang LaSalle wraz z Colliers International doradzały obecnym właścicielom w procesie sprzedaży nieruchomości.
 
Warsaw Financial Center to 32-kondygnacyjny wieżowiec o powierzchni najmu 50 tys. mkw. Zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulic Emilii Plater i Świętokrzyskiej. Wśród najemców budynku znajdują się kancelarie prawne, firmy konsultingowe i instytucje finansowe. WFC został kupiony przez CA Immo i Pramerica Real Estate Investors w 2005 roku.
 

Tomasz Trzósło, Dyrektor Rynków Kapitałowych w Europie Środkowo- Wschodniej, Jones Lang LaSalle, skomentował: „Doradzaliśmy amerykańskim właścicielom WFC w sprzedaży nieruchomości do obecnych właścicieli w 2005 roku. Obecnie z przyjemnością zaangażowaliśmy się w proces kolejnej sprzedaży tego wieżowca, jednego z najbardziej klasowych budynków biurowych w Warszawie. Zainteresowanie inwestorów zakupem było spore, a konsorcjum Allianz Real Estate i Tristan Capital Partners zaoferowało najlepsze warunki zakupu, zarówno w kwestii ceny, jak i możliwości sprawnego zamknięcia transakcji. Podpisana wczoraj umowa przedwstępna potwierdza słuszność wyboru tego konsorcjum do zakupu WFC”.