Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Warszawa

BPT Optima sprzedaje stołeczny biurowiec Twarda Tower

Jones Lang LaSalle doradcą w transakcji


Warszawa, 4 września 2012 - Fundusz inwestycyjny BPT Optima, zarządzany przez BPT Asset Management, sprzedał warszawski biurowiec Twarda Tower europejskiemu zarządcy funduszami - Europa Capital LLP. Zespół ekspertów Jones Lang LaSalle doradzał BPT przy transakcji sprzedaży obiektu. Z ramienia funduszu Europa Capital LLP European funkcję doradczą pełnił Savills. Obie strony zobowiązały się do nieujawniania szczegółów transakcji.
Tomasz Puch, Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych Nieruchomości Biurowych i Magazynowych w Jones Lang LaSalle skomentował: „Cieszy nas, że Warszawa umacnia swoją pozycję lidera regionu w odniesieniu do wartości transakcji na rynku nieruchomości. Transakcja ta świadczy również o tym, że w dalszym ciągu obserwujemy popyt ze strony inwestorów, dotyczący zarówno najbardziej prestiżowych, zaawansowanych projektów, jak i tych wymagających większego zaangażowania w proces strategicznego zarządzania”.
Zbudowany w 2003 r., wieżowiec Twarda Tower to jeden z najbardziej prestiżowych tego typu obiektów w Warszawie. Budynek o powierzchni 27 000 mkw. jest zlokalizowany w tzw. Centralnym Obszarze Biznesu, na skrzyżowaniu ulicy Twardej i Alei Jana Pawła II. Głównym najemcą obiektu jest Telekomunikacja Polska S.A., firma, której największym akcjonariuszem jest grupa France Télécom.