Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Warszawa

Jones Lang LaSalle wybrany „Najlepszym Doradcą ds. Wynajmu Powierzchni Handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej” po raz trzeci z rzędu


Warszawa, 25 lutego 2013 r. – Firma Jones Lang LaSalle otrzymała nagrodę dla „Najlepszego Doradcy ds. Wynajmu Powierzchni Handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej w 2012 roku” („Retail Agency of the Year 2012”) podczas uroczystości rozdania nagród EuropaProperty CEE Retail Real Estate Awards, która odbyła się w czwartek, 21 lutego w Warszawie. Wyróżnienie przyznane zostało przez niezależne jury, w którego skład weszło ponad 40 ekspertów z branży – inwestorów, deweloperów, właścicieli, doradców i najemców. Jones Lang LaSalle otrzymał tytuł po raz trzeci z rzędu i po raz czwarty w pięcioletniej historii nagród CEE Retail Awards. Fakt ten potwierdza wiodącą pozycję firmy w sektorze nieruchomości handlowych w Europie Środkowo – Wschodniej, utrzymaną w wymagających warunkach rynkowych.

Zespół 33 ekspertów Jones Lang LaSalle świadczy kompleksowe usługi z zakresu reprezentacji właścicieli, inwestorów i najemców obiektów handlowych w Europie Środkowo – Wschodniej. Aktualnie firma dostarcza usługi doradcze na rzecz 55 projektów handlowych o łącznej powierzchni 2 000 000 mkw. w regionie. Jones Lang LaSalle wynajmuje powierzchnię w najbardziej prestiżowych centrach handlowych oraz reprezentuje światowe marki planujące wejście lub rozwój swojej działalności na rynkach Europy Środkowo – Wschodniej. Firma jest również liderem w obszarze usług doradztwa strategicznego przy kupnie i sprzedaży nieruchomości handlowych. Zespół Jones Lang LaSalle doradzał przy szeregu prestiżowych transakcji, z uwzględnieniem przejęcia Manufaktury przez Union Investment za 390 mln euro. Była to największa ubiegłoroczna transakcja na rynku nieruchomości handlowych w Europie Środkowo – Wschodniej.

Beatrice Mouton, Dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej, Jones Lang LaSalle, skomentowała: „Otrzymane przez Jones Lang LaSalle wyróżnienie jest potwierdzeniem najwyższej jakości świadczonych usług doradztwa, kompleksowej ekspertyzy, jak również mocnej pozycji biznesowej firmy w Europie Środkowo – Wschodniej. Szczególnie istotne jest to, że nagroda przyznawana jest w warunkach rosnącej konkurencji oraz w czasie, w którym gospodarki naszego regionu stoją przed szeregiem nowych wyzwań. Wyróżnienie jest wyrazem uznania klientów i branży nie tylko dla zespołu wynajmującego powierzchnię, ale również dla działań innych linii biznesowych Jones Lang LaSalle związanych z sektorem nieruchomości handlowych – ekspertów z obszaru rynków kapitałowych, rzeczoznawców majątkowych, specjalistów ds. zarządzania projektami oraz analityków rynku”.

Coroczna gala CEE Retail Real Estate Awards, organizowana przez EuropaProperty to jedno z najważniejszych wydarzeń na rynku nieruchomości handlowych. Uroczystość odbyła się już po raz 5  i cieszyła się wielkim zainteresowaniem przedstawicieli branży – wzięło w niej udział kilkuset ekspertów z całego regionu.