Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Warszawa

Godzina dla Ziemi - wspólna akcja DTZ, Jones Lang LaSalle, Knight Frank, Skanska i Stena Recycling  


DTZ, Jones Lang LaSalle, Knight Frank, Skanska i Stena Recycling wspólnie biorą udział w inicjatywie Godzina dla Ziemi, organizowanej przez WWF.

Godzina dla Ziemi, to największe kampania społeczna na świecie, która ma na celu ochronę środowiska naturalnego. W ramach akcji, miliony ludzi z całego świata wyłączą światła w domach i firmach na jedną godzinę. Godzina dla Ziemi rozpocznie się w sobotę, 23 marca o godz. 20:30 i będzie to symboliczny początek kampanii.

W ramach inicjatywy DTZ, Jones Lang LaSalle, Knight Frank, Skanska i Stena Recycling planują zebrać pięć ton elektroodpadów (zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego) zapraszając swoich pracowników, klientów i partnerów biznesowych do udziału w akcji, której szczegóły znajdują się na stronie www.godzinadlaziemi.pl.

Ilość elektroodpadów (e-odpadów) na świecie rośnie bardzo szybkim tempie. Powodem takiego stanu rzeczy jest ciągły rozwój technologiczny i potrzeba wymiany zużytego lub przestarzałego sprzętu na nowy. E-odpady zawierają duże ilości ołowiu, który wpływa negatywnie na zdrowie.

Każdego roku:

  • Na całym świecie usuwanych jest od 20 do 50 milionów ton e-odpadów.
  • Jedynie 12, 5 procent e-odpadów jest rocznie przetwarzane.
  • E-odpady stanowią 2 procent śmieci na składowiskach, co równa się 70 procent ogólnej liczby toksycznych odpadów.