Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Warszawa

Jones Lang LaSalle najlepszym doradcą na rynku inwestycyjnym w Europie Środkowo – Wschodniej

Firma po raz trzeci z rzędu zwycięża w kategorii Investment Agency Team of the Year, CEE w konkursie Eurobuild Awards


Warszawa, 6 grudnia 2013 r.– 5 grudnia, podczas dorocznej gali Eurobuild Awards, firma Jones Lang LaSalle została nagrodzona w kategorii Investment Agency Team of the Year, CEE – Najlepszy Doradca ds. Inwestycji w Nieruchomości Komercyjne w Europie Środkowo – Wschodniej.

Tomasz Trzósło, Dyrektor Zarządzający Jones Lang LaSalle w Polsce, Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych w Polsce, komentuje: „Trzecia z rzędu nagroda dla zespołu rynków kapitałowych Jones Lang LaSalle potwierdza bardzo mocną pozycję firmy na rynku usług doradztwa inwestycyjnego. Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia również z uwagi na to, że przyznają je największe autorytety na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej. Chcielibyśmy podziękować naszym klientom– wiodącym inwestorom i deweloperom za zaufanie jakie nam okazują”.

Zespół ekspertów Jones Lang LaSalle świadczył usługi strategicznego doradztwa w transakcjach o łącznej wartości ok. 1,7 mld euro w Europie Środkowo – Wschodniej, z czego 1,12 mld euro przypadło na transakcje na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Taki wynik daje Jones Lang LaSalle ponad 50% udziału w wolumenie wszystkich umów kupna/sprzedaży zawartych z udziałem agencji doradczej w kraju i regionie. W Polsce, firma Jones Lang LaSalle doradzała przy takich transakcjach jak m.in. Silesia City Center (ok. 400 mln euro, największa tegoroczna transakcja na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej) i Galeria Dominikańska (151,7 mln euro) – w segmencie handlowym; Mokotów Nova (121 mln euro), Senator (120 mln euro), Green Day (43 mln euro) czy Le Palais (31 mln euro) – w segmencie biurowym oraz Diamond Business Park Piaseczno i portfolio Raben na rynku magazynowym. Wśród najważniejszych transakcji zrealizowanych z udziałem Jones Lang LaSalle w Europie Środkowo – Wschodniej, z wyłączeniem Polski, należy wymienić: the Park (największa transakcja w Czechach od 2011 r.), SES/Allianz JV w Słowenii czy Lakeview w Rumunii.
Nagrody Eurobuild Awards, organizowane przez magazyn Eurobuild Central & Eastern Europe, to unikalna inicjatywa, której celem jest zarówno wyłonienie liderów sektora, jak i podsumowanie minionego roku, zdefiniowanie trendów oraz promocja dynamicznie rozwijającego się rynku budownictwa i nieruchomości komercyjnych w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej. Tegoroczne wyróżnienia przyznano w wyniku głosowania jury składającego się z inwestorów, deweloperów i doradców. Proces głosowania nadzorowany był przez audytorów z firmy KPMG.​