Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Gdańsk

W Gdańsku-Oliwie powstaje nowy biurowiec

Jones Lang LaSalle został wybrany na wyłącznego doradcę w procesie wynajmu budynku ‘Alfa’.


Gdański deweloper, Alfa Investment (należąca do grupy Truss Real Estate) wybrała międzynarodową firmę doradczą Jones Lang LaSalle na wyłącznego doradcę w procesie komercjalizacji drugiej fazy gdańskiego kompleksu ‘Oliva Business Park’ - budynku biurowego ‘Alfa’.

Robert Pydzik, prezes zarządu Alfa Investment i zarządzający grupą Truss, zwraca uwagę, że realizowane przez grupę Truss inwestycje komercyjne stanowią doskonały przykład rozwiązań, które przyczyniają się do ożywienia i przywrócenia blasku poszczególnym kwartałom miejskim (rewitalizacji), zapewniając jednocześnie optymalne warunki do pracy dla najemców.

Magdalena Reńska – kierownik trójmiejskiego oddziału Jones Lang LaSalle komentuje: „W Trójmieście wskaźnik niewynajetych powierzchni biurowych na koniec 1 kwartału był na niskim poziomie 3,2% porównując do innych miast regionalnych. Obecnie klasa A w Trójmieście to zaledwie kilka budynków; zatem każdy nowy wysokiej projekt zwiększa ilość najwyższej klasy powierzchni biurowej. A właśnie ilość dostępnej nowoczesnej powierzchni biurowej jest istotna z punktu widzenia zagranicznych inwestorów poszukujących lokalizacji dla swoich centrów BPO (Business Process Offshoring). Trójmiasto ostatnio coraz częściej jest rozważane przez tego typu centra jako miejsce o dobrym standardzie życia i wysoko kwalifikowanej kadrze pracowniczej.”

Biurowiec Alfa, zlokalizowany przy ulicy Piastowskiej, 100 m od Alei Grunwaldzkiej, w pobliżu Parku Oliwskiego, będzie oferował blisko 5000 mkw powierzchni komercyjnej, głównie biurowej. Najemcy będą mieli do dyspozycji dwupiętrowy podziemny parking, skąd czterema windami będzie można dostać się na wyższe kondygnacje budynku.

Oprócz dbałości o estetykę budynku, autorzy projektu opracowali koncepcję architektoniczną opartą o atrium. Dzięki takiemu rozwiązaniu powierzchnia zaaranżowana zarówno w opcji ‘otwartej przestrzeni’ czy też z podziałem na moduły (pokoje), będzie doskonale doświetlona naturalnym światłem.

Ponadto w budynku zastosowane będą nowoczesne rozwiązania technologiczne. Oprócz zaawansowanej klimatyzacji i wentylacji, powierzchnie będą wyposażone w czujki dymu i ciepła, łącza światłowodowe, tryskacze i instalacje przeciwpożarowe. Istnieje także możliwość zainstalowania podniesionych podłóg i podwieszanych sufitów; w zależności od oczekiwań najemcy. Ponadto w budynku ‘Alfa’ zadbano o BMS (system zarządzania budynkiem), system zasilania awaryjnego, kontrolę dostępu, monitoring oraz inne rozwiązania techniczne, które czynią ten budynek wysoko nowoczesnym.

Oddanie budynku zaplanowano na 4 kw. 2010 roku. W budynku znajdować się będzie także Cafe Bistro dostępne dla pracowników budynku ‘Alfa” oraz osób z zewnątrz.
‘Oliva Business Park’ jest nietypowym parkiem biznesowym. Jest to prekursorska idea, którą firma Truss z sukcesem wprowadziła na gdański rynek. ‘Oliva Business Park’ jest to kompleks składający się z kilku budynków biurowych zlokalizowanych w prestiżowej dzielnicy Gdańska - Oliwie. Budynki nie sąsiadują bezpośrednio ze sobą; symboliczną granicę kompleksu stanowi granica dzielnicy Oliwa.