Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Warszawa

JLL doradzał przy 40% wolumenu umów najmu zawartych przez firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu na polskim rynku biurowym w 2013 r.


​Warszawa, 31 marca 2014 r. – W 2013 r. firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu wynajęły w Polsce ponad 220 000 mkw. powierzchni biurowej, z czego ok. 40% stanowią transakcje, w których JLL doradzał najemcom (przedstawicielom światowych marek) z branży oraz deweloperom. Taki wynik daje JLL pozycję niekwestionowanego lidera w tym segmencie rynku.

Anna Młyniec, Dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych oraz Reprezentacji Najemcy, JLL, komentuje: „W 2013 r. JLL doradzał przy umowach najmu na łącznie ponad 85 000 mkw., podpisanych przez firmy z branży nowoczesnych usług dla biznesu na rynku biurowym w Polsce. Portfolio klientów z tego sektora, którym doradzaliśmy w ubiegłym roku, obejmuje m.in. Cisco, Credit Suisse, BNY Mellon, Deutsche Bank, First Data, IBM, ING Services czy Samsung R&D.

JLL to pierwsza firma doradcza na rynku nieruchomości, która dostrzegła potencjał sektora nowoczesnych usług dla biznesu jako jednej z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi polskiej gospodarki, a zarazem kluczowej grupy odbiorców nowych projektów biurowych w głównych miasta poza Warszawą. Z analiz JLL wynika, że firmy z tej branży zajmują już ok. 50% ogólnych zasobów biurowych w Krakowie, 36% w Łodzi oraz 35% we Wrocławiu. Poza Warszawą w ubiegłym roku firmy z sektora wynajęły prawie 200 000 mkw., co stanowi ok. 50% całkowitego popytu na biura, zarejestrowanego poza stolicą.

JLL świadczy najwyższej jakości usługi doradztwa, zarówno dla firm planujących rozpoczęcie działalności w Polsce, jak i optymalizujących lub rozszerzających swoje struktury. Wyrazem uznania dla ekspertyzy JLL są również nagrody przyznawane przez sektor usług dla biznesu. Podczas tegorocznej gali CEE Outsourcing and Shared Services Awards JLL został wybrany najlepszą firmą doradczą świadczącą strategiczne usługi z obszaru nieruchomości na rzecz sektora nowoczesnych usług dla biznesu (The Best Real Estate Advisory Services Firm of the Year).

W ujęciu globalnym, JLL został po raz szósty z rzędu wyróżniony w 2014 Global Outsourcing 100® - corocznym rankingu najlepszych na świecie dostawców usług outsourcingowych, przygotowywanym przez International Association of Outsourcing Professionals® (IAOP) i publikowanym w magazynie Fortune.