Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Warszawa

Prestiżowe nagrody CEE Real Estate Quality Awards dla JLL

JLL wybrany Najlepszym Doradcą ds. Inwestycji w Nieruchomości Komercyjne oraz Najlepszym Doradcą ds. Wynajmu Powierzchni Biurowych w Europie Środkowo – Wschodniej podczas CEE Real Estate Quality Awards 2014


Podczas 11 edycji prestiżowej CEE Real Estate Quality Awards 2014, organizowanej przez CEE Insight Forum we współpracy z Financial Times, JLL został wyróżniony – po raz czwarty z rzędu - w kategorii Najlepszy Doradca ds. Inwestycji w Nieruchomości Komercyjne. Firma otrzymała również nagrodę w kategorii Najlepszy Doradca ds. Wynajmu Powierzchni Biurowych (drugi rok z rzędu).

Troy Javaher, Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych w Europie Środkowo – Wschodniej, JLL, komentuje: „Otrzymanie czwarty rok z rzędu nagrody z obszaru doradztwa inwestycyjnego potwierdza bardzo mocną pozycję JLL na rynku, unikalną ekspertyzę oraz nieustająco bardzo wysoki poziom usług, jak również wyników biznesowych firmy w regionie. Jesteśmy dumni z tego osiągnięcia, a szczególne podziękowania przekazujemy naszym klientom za zaufanie, jakie nam okazują”.

W 2013 r. zespół ekspertów JLL świadczył usługi strategicznego doradztwa w transakcjach o łącznej wartości ok. 2,2 mld euro w Europie Środkowo – Wschodniej. Taki wynik daje firmie ok. 51% udział w wolumenie wszystkich umów kupna/sprzedaży zawartych z udziałem agencji doradczej w regionie. Przykładowe transakcje zrealizowane z udziałem JLL to m.in. sprzedaż centrum handlowego Silesia City Center (ok. 400 mln euro, Katowice, Polska), kompleksu biurowego The Park (ok. 300 mln euro, Praga, Czechy) czy centrum handlowego Galeria Dominikańska (151,7 mln euro, Wrocław, Polska).

Anna Młyniec, Dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy, dodaje: „Nagroda dla najlepszego doradcy na rynku nieruchomości biurowych jest dla nas wyjątkowym wyróżnieniem, szczególnie, że otrzymujemy ją po raz drugi z rzędu. Cieszymy się, że nasza praca, osiągnięcia i styl, w jakim działamy, znalazły uznanie naszych klientów w Europie Środkowo – Wschodniej”.

Zwycięzcy CEE QA zostali wyłonieni przez niezależne jury składające ekspertów z branży – inwestorów, deweloperów, właścicieli oraz doradców rynkowych. Całość procesu głosowania nadzorowała międzynarodowa firma konsultingowa Deloitte.

Coroczna gala CEE Real Estate Quality Awards to jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń w sektorze nieruchomości w Europie Środkowo – Wschodniej. Jego celem jest nagradzanie oraz promowanie najlepszych praktyk i osiągnięć na rozwijających się rynkach nieruchomości w regionie.