Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Londyn & Warszawa

Tomasz Trzósło szefem działu rynków inwestycyjnych w Europie Środkowowschodniej


Jones Lang LaSalle poinformowało o objęciu przez Tomasza Trzósło, obecnie szefa działu rynków inwestycyjnych w Polsce, stanowiska dyrektora regionalnego działu rynków kapitałowych i inwestycyjnych w Europie Środkowowschodniej (obejmującego cztery kraje). Tomasz przejmie nowe stanowisko od stycznia 2009 roku, pozostając w warszawskim biurze firmy. Jones Lang LaSalle jest liderem na rynku Europy Środkowowschodniej. Firma zatrudnia 160 osób w biurach w Warszawie, Pradze, Budapeszcie oraz Bukareszcie, spośród których 20 osób to szczególnie ceniony zespół ds. rynków inwestycyjnych specjalizujący się w doradztwie inwestycyjnym w sektorze nieruchomości biurowych, magazynowo-przemysłowych oraz handlowych.

Tomasz posiada ponad 11 letnie doświadczenie w pracy na rynkach inwestycyjnych Europy Środkowowschodniej. Uczestniczył w wielu transakcjach inwestycyjnych i finansowych, w tym transakcjach sprzedaży i zakupu nieruchomości, transakcjach typu „sale and leaseback”, negocjowaniu kredytów budowlanych i inwestycyjnych, a także w strukturyzacji i pozyskiwaniu kapitałów inwestycyjnych („equity”).

Wartość transakcji zawartych pod kierownictwem Tomasz przekracza 3,9 miliarda Euro i obejmuje m.in. zakupu budynku biurowego Metropolitan za 180 mln Euro przez fundusz DEGI, sprzedaż Warszawskiego Centrum Finansowego, sprzedaż Mokotów Business Park czy sprzedaż za około 150 mln Euro 49% udziałów w portfelu biurowym „E1” funduszu Europolis. Ponadto Tomasz doradzał w pozyskiwaniu kredytów budowlanych i refinansowych - pozyskał dla klientów ponad 200 mln Euro - i doradzał w transakcjach typu „forward funding” i „forward sale”.

Dyrektor zarządzający Jones Lang LaSalle w Europie Środkowowschodniej, John Duckworth, skomentował: “Tomasz Trzósło w najlepszy sposób definiuje nasz stosunek do klientów na tym rynku. Ma bardzo dobrą reputację na rynku, a jego wysokie umiejętności idą w parze z głębokim zrozumieniem zasad rządzących rynkiem nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej. Jestem zachwycony, że Tomasz zgodził się objąć to stanowisko i ufam, że fakt ten pomoże w dalszym rozwoju działalności firmy w całym regionie Europy Środkowowschodniej.”