Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Warszawa

Aberdeen Asset Management sprzedał słynny warszawski budynek biurowy Metropolitan, JLL doradcą w transakcji

Firma JLL doradzała w transakcji po stronie sprzedającego


Fundusz inwestycyjny Aberdeen Asset Management Deutschland AG sprzedał budynek biurowy Metropolitan w Warszawie firmie Deutsche Asset & Wealth Management za cenę, której nie podano do publicznej wiadomości. W transakcji tej sprzedającego reprezentowały firmy Cushman & Wakefield oraz JLL.

Metropolitan znajduje się przy Placu Piłsudskiego w ścisłym centrum Warszawy. Jest najbardziej prestiżowym i znanym w świecie budynkiem biurowym stolicy. Został wybudowany przez firmę Hines w 2003 r. według projektu Sir Normana Fostera i otrzymał wiele prestiżowych nagród, w tym nagrodę dla Najlepszego Budynku Biurowego przyznaną na targach nieruchomości MIPIM w 2004 r. oraz RIBA Worldwide Award. W 2013 r. obiekt uzyskał certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM na poziomie „Very Good" przy udziale firmy Cushman & Wakefield, która zarządza budynkiem od 2006 r.

Budynek Metropolitan oferuje 38 000 mkw. powierzchni najmu, w tym 33 560 mkw. powierzchni biurowej i 3655 mkw. powierzchni handlowo-usługowej, na siedmiu kondygnacjach w trzech niezależnych i jednocześnie połączonych ze sobą częściach, każda z własną recepcją. Obiekt posiada dwupoziomowy parking podziemny. Wewnętrzny dziedziniec budynku z kawiarniami, restauracjami i sklepami luksusowych marek stanowi tętniące życiem centrum obiektu. W centralnej części patio znajduje się innowacyjna fontanna otoczona dębami czerwonymi. Najemcami budynku jest 45 międzynarodowych firm i instytucji z sektora usług finansowych, prawnych, doradczych i nieruchomości.