Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Warszawa

Fresenius Kabi  wybiera Eurocentrum Office Complex

Globalna firma medyczna wynajęła ponad 1 400 mkw. na warszawskiej Ochocie


Polski oddział koncernu Fresenius Kabi - światowego lidera w dziedzinie żywienia klinicznego i płynoterapii – wynajął ponad 1 400 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej w Eurocentrum Office Complex w Warszawie. Firma wprowadzi się do nowej siedziby w grudniu 2015 roku. Najemcę w procesie poszukiwania lokalizacji oraz negocjowania warunków najmu reprezentowali eksperci z JLL. Właścicielowi nieruchomości – Capital Park – doradzała firma Cushman & Wakefield.

Michał Lis, Dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych JLL, komentuje: „Firma Fresenius Kabi poszukiwała dobrze skomunikowanego budynku biurowego z dostępem do środków transportu publicznego. Bardzo istotnym kryterium wyboru była również możliwość wynajęcia powierzchni w ramach jednego piętra, wysoki standard techniczny obiektu wraz z zastosowaniem ekologicznych rozwiązań oraz możliwość wyeksponowania logo najemcy na fasadzie zewnętrznej budynku. Warunki te spełnił kompleks biurowy Eurocentrum, którego dodatkowym atutem jest również zielone otoczenie, sprzyjające komfortowi pracy".

Należący do Grupy Capital Park, Eurocentrum Office Complex składa się z trzech części oferujących docelowo ok. 64 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej w ramach 15 kondygnacji. Najemcy mają do swojej dyspozycji 655 miejsc parkingowych. Kluczowym atutem kompleksu jest lokalizacja przy Alejach Jerozolimskich – jednej z głównych miejskich arterii. Położenie zapewnia łatwy dojazd do biura zarówno samochodem, jak i środkami komunikacji publicznej, w tym zarówno autobusem, tramwajem, kolejką WKD i SKM.

Eurocentrum Office Complex otrzymał precertyfikację środowiskową w systemie LEED na poziomie Gold, co oznacza, że obiekt został zaprojektowany tak, aby poprzez zastosowanie innowacyjnych technologii zminimalizować jego wpływ na środowisko naturalne oraz zapewnić maksymalny komfort pracy. Staranny dobór najwyższej klasy materiałów oraz wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań gwarantują najemcom komfort, wygodę i bezpieczeństwo.