Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Warszawa

JLL najlepszym doradcą na rynku inwestycyjnym w Europie Środkowo – Wschodniej

Firma po raz czwarty z rzędu zwycięża w kategorii Investment Agency Team of the Year, CEE w konkursie Eurobuild Awards. JLL wygrywa również nagrodę w kategorii Non Business Achievement za Charytatywny Turniej Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości Komerc


​4 grudnia, podczas dorocznej gali Eurobuild Awards, firma JLL została nagrodzona w kategorii Investment Agency Team of the Year, CEE (najlepszy doradca inwestycyjny w segmencie nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo – Wschodniej) oraz Outstanding Non-Business Achievement of the Year, CEE (największe osiągnięcie pozabiznesowe w Europie Środkowo-Wschodniej) za piątą edycję Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości Komercyjnych.

Tomasz Trzósło, Dyrektor Zarządzający JLL w Polsce, Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych w Polsce, komentuje: „Czwarta z rzędu nagroda dla JLL w obszarze rynków kapitałowych bardzo nas cieszy, a jednocześnie potwierdza mocną pozycję firmy na rynku strategicznego doradztwa inwestycyjnego w Europie Środkowo – Wschodniej. Sądzę, że doceniana jest nasza dbałość o utrzymanie najwyższych standardów obsługi klientów, a także zespół, konsekwentnie budowany od lat i mający zdecydowanie najszersze i największe doświadczenie transakcyjne w całej Europie Środkowej. Dziękujemy naszym klientom za - mam nadzieję - owocną z ich perspektywy współpracę i zaufanie jakie okazują nam od lat. Jednocześnie chciałbym serdecznie podziękować uczestnikom czwartkowej gali za wybór JLL jako zwycięzcy w kategorii Non-Business Achievement, za organizowany przez nas branżowy turniej siatkówki plażowej. Jest to impreza charytatywna zorientowana na pomoc dzieciom, a środki są zbierane przez cały sektor, z aktywnym uczestnictwem wielu firm, również naszych największych konkurentów. Traktujemy więc tę nagrodę jako nagrodę dla całej naszej branży. Chciałbym jednocześnie podziękować wszystkim firmom, które w raz z nami przyczyniają się do zbierania z roku na rok coraz większych sum, które następnie przeznaczamy na pomoc dzieciom".

Od początku 2014 r. zespół ekspertów JLL świadczył usługi strategicznego doradztwa w transakcjach o łącznej wartości ok. 2,3 mld euro mld euro w Europie Środkowo – Wschodniej, z czego ok. 1,35 mld euro przypadło na transakcje na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. JLL doradzał w szeregu transakcji kupna/sprzedaży nieruchomości w regionie, takich jak m.in. portfel magazynowy „Bora Bora" (nieruchomości logistyczne w Czechach, m.in. w Pradze, 523 mln euro); portfel magazynowy Heitman'a (Rudna Business Park, Żerań Park, Senec Distribution Park); portfel biurowy Ghelamco (T-Mobile Office Park, Łopuszańska Business Park w Warszawie, Katowice Business Point, ok. 200 mln euro); Metropolitan (ok. 190 mln euro, Warszawa); Promenada Mall (148 mln euro, Bukareszt); Focus Mall (122 mln euro, Bydgoszcz); Atrium 1 (94 mln euro, Warszawa) czy AFI Palac Pardubice.

Organizowany przez JLL od pięciu lat Charytatywny Turniej Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości Komercyjnych to jedno z najpopularniejszych wydarzeń w sektorze. Tegoroczna edycja imprezy była rekordowa - wzięło w niej udział 1 000 osób, w tym 224 zawodników w 32 zespołach, a zebrano ok. 187 000 zł, które przekazano fundacji Happy Kids.

Nagrody Eurobuild Awards, organizowane przez magazyn Eurobuild Central & Eastern Europe, to unikalna inicjatywa, której celem jest zarówno wyłonienie liderów sektora, jak i podsumowanie roku, zdefiniowanie trendów oraz promocja dynamicznie rozwijającego się rynku budownictwa i nieruchomości komercyjnych w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej. Wyróżnienia przyznawane są w wyniku głosowania jury składającego się z inwestorów, deweloperów i doradców. Proces głosowania nadzorują audytorzy firmy KPMG.