Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Trójmiasto

​EURO STYL sprzedaje BPH Office Park w Gdańsku


Trójmiejski deweloper EURO STYL podpisał umowę sprzedaży kompleksu biurowego BPH Office Park w Gdańsku. Projekt za nieujawnioną kwotę kupiła spółka GNT Gdańsk z kapitałem irlandzkim. Eksperci z firmy JLL doradzali EURO STYL w tej transakcji.

BPH Office Park, zlokalizowany w dzielnicy Jasień, położonej około 10 km na zachód od centrum Gdańska, to nowoczesny kompleks biurowy obejmujący trzy budynki – A, B i C – o łącznej powierzchni najmu sięgającej 20 000 mkw. Budynki A i B oddano do użytku w lipcu 2013 roku, a budynek C w styczniu 2014 roku. Ten najwyższej jakości kompleks klasy A jest w pełni wynajęty bankowi BPH S.A. (Grupa Kapitałowa GE) w ramach długoterminowej umowy.

Deweloperem BPH Office Park jest EURO STYL – jeden z największych i najszybciej rozwijających się deweloperów w regionie. Firma może pochwalić się szerokim portfolio zrealizowanych parunastu projektów mieszkaniowych o powierzchni ponad 180 000 mkw., jak również udanymi przedsięwzięciami z segmentu nieruchomości komercyjnych.

Mikołaj Konopka, Wiceprezes EURO STYL, komentuje: „Po szeregu zakończonych sukcesem projektów mieszkaniowych zrealizowaliśmy naszą pierwszą transakcję sprzedaży w segmencie nieruchomości komercyjnych. Rynek biurowy to kierunek, w którym Grupa EURO STYL planuje dalszy rozwój, czego przykładem są takie projekty w budowie jak Tensor w Gdyni czy C200 Office w Gdańsku oraz inne przedsięwzięcia w planach. Sprzedaż kompleksu biurowego BPH Office Park potwierdza skuteczność strategii rozwoju firmy".

Rafał Kosoń, Dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych Nieruchomości Biurowych i Magazynowych, JLL, dodaje: „Cieszymy się z możliwości współpracy z firmą EURO STYL przy transakcji sprzedaży BPH Office Park. Transakcja ta stanowi potwierdzenie zarówno zwiększonego zainteresowania inwestorów, jak i rosnącej płynności największych rynków biurowych poza Warszawą. Po dużych umowach kupna/sprzedaży rejestrowanych w Krakowie i Wrocławiu uwaga inwestorów kieruje się również na najlepsze produkty biurowe na czwartym co do wielkości w kraju, dynamicznie rozwijającym się rynku trójmiejskim".

***

JLL jest niekwestionowanym liderem w usługach strategicznego doradztwa przy transakcjach inwestycyjnych na rynkach biurowych poza Warszawą. W 2014 r. eksperci JLL byli zaangażowani w umowy kupna/sprzedaży Dominikańskiego we Wrocławiu (po stronie kupującej – Union Investment, transakcja zostanie sfinalizowana w 2015 r.), Quattro Business Park (po stronie sprzedającej – Grupy Buma) w Krakowie, nieruchomości biurowych z portfela Arka BZ WBK Funduszu Rynku Nieruchomości FIZ we Wrocławiu - Quattro Forum, Poznaniu - Winogrady Business Center, Łodzi - Red Tower czy Trójmieście - Alfa Plaza (po stronie kupującej - Octava FIZAN), Katowice Business Point (po stronie sprzedającej - Ghelamco), czy Green Day (po stronie sprzedającej - Skanska) we Wrocławiu.