Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Warszawa, Budapeszt, Bukareszt, Praga

Jones Lang LaSalle, wraz z zatrudnieniem trzech kluczowych członków zespołu, uruchamia dział Zarządzania Nieruchomościami w Europie Środkowo-Wschodniej


Warszawa, Budapeszt, Bukareszt, Praga, 9 listopada 2009 – Jones Lang LaSalle ma przyjemność poinformować o rozszerzeniu swoich usług w Europie Środkowo-Wschodniej o Dział Zarządzania Nieruchomościami (Property Management) i zatrudnieniu Romana Skowrońskiego i Virginie de Baere na stanowiskach dyrektorów regionalnych oraz Judit Rohonyi na stanowisku Dyrektora Działu Zarządzania Nieruchomościami na Węgrzech.

Komentując uruchomienie Działu Zarządzania Nieruchomościami John Duckworth, Dyrektor Zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią powiedział: „ W trakcie tego roku przyglądaliśmy się z uwagą sektorowi zarządzania nieruchomościami w Europie Środkowo-Wschodniej. Doszliśmy do wniosku, że rynek jest bardzo podzielony i jakość oferowanych usług jest na zróżnicowanym poziomie. Widoczne jest to szczególnie patrząc całościowo na rynek Europy Środkowo-Wschodniej – tak jak w większości postrzegają go właściciele nieruchomości i inwestorzy. Zdecydowaliśmy, że tworzy to dla nas okazję do zaoferowania wysokiej jakości skonsolidowanej usługi zarządzania nieruchomościami, zwiększającej wartość aktywów naszych klientów w regionie. Naszym priorytetem było zainwestowanie w wysoko wykwalifikowany zespół, który będzie odpowiedzialny za budowę naszej skonsolidowanej platformy na Europę Środkowo-Wschodnią. Zatrudniając doświadczonych specjalistów zarządzania nieruchomościami biurowymi i handlowymi naszym celem jest oferowanie naszym klientom usług opartych na dużym doświadczeniu i zaangażowaniu".

Nowi członkowie zespołu zarządzania nieruchomościami w Jones Lang LaSalle łączą dogłębne doświadczenie wraz z szeroką znajomością rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. W jego skład wchodzą:

Roman Skowroński, Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami w Europie Środkowo-Wschodniej, stacjonujący w Warszawie. Jest on odpowiedzialny za uruchomienie nowego działu, nadzór oraz rozwój w regionie. Poprzednio Roman pracował na stanowisku Dyrektora Operacyjnego w CEFIC, gdzie był odpowiedzialny za zarządzanie nieruchomościami firmy oraz stron trzecich, na które składały się 14 centra handlowe na terenie Polski. M.in. był odpowiedzialny za rozwój i zarządzanie centrum handlowym Arkadia w Warszawie, jednym z najbardziej prestiżowych centrów handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej. W ramach pełnienia tej roli odpowiadał za ponad 1 milion mkw. powierzchni całkowitej (560.000 mkw powierzchni najmu), zarządzanie 40-osobowym zespołem oraz pracą nad 1200 umowami najmu o wartości 56 milionów Euro rocznie. Roman wnosi do zespołu bogatą wiedzę w zarządzanie nieruchomościami i doświadczenie w sektorze nieruchomości handlowych.

Virginie de Baere, Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami Biurowymi w Europie Środkowo-Wschodniej, stacjonująca w Warszawie, będzie nadzorowała dział zarządzania nieruchomościami biurowymi w regionie i raportowała bezpośrednio do Romana Skowrońskiego. Poprzednio Virginie zajmowała stanowisko Dyrektora Zarządzania Nieruchomościami w firmie Knight Frank w Warszawie. Ma ponad 10-letnie doświadczenie w pracy na rynku Europy Środkowo-Wschodnie. Współpracowała z jednymi z najbardziej aktywnych firm w regionie jak: DEKA Invesco, GLL, AIB, WP Carem oraz Immoeast. W Knight Frank odpowiadała za 35-osobowy zespół, który zarządzał ponad 750.000 mkw powierzchni.

Do Romana i Virginie dołączy Judit Rohonyi na stanowisku Dyrektora Działu Zarządzania Nieruchomościami na Węgrzech. Judit była członkiem zespołu wynajmu powierzchni handlowych w węgierskim biurze Jones Lang LaSalle, dzięki czemu wniesie do zespołu duże doświadczenie w zakresie zarządzania nieruchomościami nabyte podczas pracy zarówno w Jones Lang LaSalle, jak i EC Harris. Judit będzie ściśle współpracowała z nowym kierownictwem działu zarządzania nieruchomościami.

Ponadto, Jones Lang LaSalle ma przyjemność poinformować, że Kamil Lubiejewski przejmie rozszerzoną rolę Dyrektora Finansowego i Operacyjnego na Europę Środkowo-Wschodnią wraz z odpowiedzialnością za stworzenie najlepszej w swojej klasie IT i finansowej platformy wspierającej Dział Zarządzania Nieruchomościami. Ujednolici to sposób raportowania w regionie, jednocześnie uwzględniając lokalne prawne i finansowe niuanse.