Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Warszawa

JLL wydaje Praktyczny Poradnik Najemcy Biura


JLL, międzynarodowa firma doradcza, świadcząca kompleksowe usługi na rynku nieruchomości, wydała pierwszy odcinek Praktycznego Poradnika Najemcy Biura.

Praktyczny Poradnik Najemcy Biura (PPNB) to seria artykułów i krótkich filmów, które będą zamieszczane na portalu Bazabiur.pl. Eksperci JLL – negocjatorzy, doradcy, architekci, asesorzy zielonych certyfikatów, zarządcy – będą radzić najemcom na co zwracać uwagę zarówno w trakcie użytkowania biura na bieżąco, jak i procesie jego zmiany, podpisywania umowy najmu i aranżacji powierzchni.

Anna Młyniec, Dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy, JLL powiedziała: „Chcieliśmy stworzyć poradnik dla osób, które na co dzień nie są związane z rynkiem nieruchomości. W naszym poradniku będziemy poruszać wszystkie tematy, które, jak wynika z naszego doświadczenia, są dla najemców powierzchni biurowych najistotniejsze. Będziemy pisać - i nie tylko - o mechanizmach mających wpływ na rynek i ceny, o trendach, efektywności wykorzystania biura i elastyczności samych umów najmu, renegocjacjach, relokacjach, zielonych budynkach i wykończeniu powierzchni – o wszystkim, co w mniejszym lub większym stopniu dotyczy biura i jego użytkowników."

Praktyczny Poradnik Najemcy Biura (PPNB) tworzą specjaliści JLL z działu wynajmu powierzchni biurowych, działu reprezentacji najemcy, działu doradztwa technicznego i certyfikacji, oraz działu zarządzania nieruchomościami biurowymi.

Paulina Krasnopolska, Dyrektor ds. Komunikacji, JLL dodała: „Forma naszego poradnika – krótkie arytkuły i filmy – będzie lekka i przystępna. Często będziemy wprowadzać elementy humorystyczne, aby nie były to tylko kolejne porady ekspertów, którzy używają hermetycznego języka. Stworzyliśmy nawet słownik polsko-nieruchomościowy – słownik żargonu agentów i doradców."

Poradnik będzie ukazywał się cyklicznie na portalu Bazabiur.pl – największej wyszukiwarce powierzchni biurowych w Polsce. Obecni i przyszli najemcy powierzchni biurowych będą mieli okazję w jednym miejscu znaleźć zarówno porady ekspertów, aktualności z rynku, najnowsze raporty o tematyce biurowej, porównać stawki czynszowe, jak również znaleźć odpowiednią dla siebie powierzchnię biurową.

Obecnie Bazabiur.pl obejmuje ponad 2000 biurowców zlokalizowanych w całej Polsce.