Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Gdańsk

PricewaterhouseCoopers w gdańskim biurowcu Alfa (‘Oliva Business Park’)


Gdańsk, 4 stycznia 2010 – Firma PricewaterhouseCoopers, wiodąca globalna organizacja świadcząca profesjonalne usługi doradcze, wynajęła około 500 m2 w biurowcu Alfa (budynek stanowiący część kompleksu Oliva Business Park) zlokalizowanym na ulicy Piastowskiej 7 w Gdańsku. Alfa, z ukończeniem zaplanowanym na I kw. 2011 roku, jest najnowszą inwestycją firmy Alfa Investment (część grupy Truss Real Estate Group). Na wyłącznego doradcę w procesie wynajmu została wybrana międzynarodowa agencja ds. nieruchomości - Jones Lang LaSalle.

Robert Pydzik, Prezes Zarządu Alfa Investment i grupy Truss Real Estate, poinformował, że jest usatysfakcjonowany z rozpoczęcia współpracy z PricewaterhouseCoopers przy tej inwestycji i ma nadzieję, że wkrótce inne umowy najmu  potwierdzą wysoką jakość projektu oraz bardzo dobre warunki oferowane w biurowcu Alfa (w kompleksie Oliva Business Park). 

Magdalena Reńska, Manager - Oddział Regionalny Gdańsk w Jones Lang LaSalle dodaje: “Jest to pierwsza transakcja przednajmu zawarta w gdańskiej Alfie. Pomimo trudnych warunków ekonomicznych, najlepiej zlokalizowane i oferujące wysoki standard inwestycje takie jak kompleks Oliva Business Park wciąż cieszą się zainteresowaniem najemców. Dodatkową wartość tej inwestycji stanowi możliwość wynajęcia tymczasowej (startowej) powierzchni biurowej w sąsiadującym biurowcu Beta, co umożliwi najemcom prowadzenie działalności w czasie potrzebnym do ukończenia budowy Alfy.”

Biurowiec Alfa jest zlokalizowany na ulicy Piastowskiej, 100 m od Al. Grunwaldzkiej, w pobliżu Parku Oliwskiego. Alfa zaoferuje około 5000 mkw całkowitej powierzchni komercyjnej, głównie biurowej.

Oprócz dbałości o estetykę budynku, autorzy projektu opracowali koncepcję architektoniczną opartą o atrium. Dzięki takiemu rozwiązaniu powierzchnia zaaranżowana zarówno w opcji ‘otwartej przestrzeni’ jak i  z podziałem na moduły (pokoje), będzie doskonale doświetlona naturalnym światłem. Ponadto w budynku zastosowane będą nowoczesne rozwiązania technologiczne. Oprócz klimatyzacji i wentylacji, powierzchnie będą wyposażone w systemy ochrony i instalacje przeciwpożarowe zgodnie z wymogami biurowców klasy A. Częścią wyposażenia budynku są także podniesione podłogi i podwieszane sufity. Ponadto w budynku ‘Alfa’ zadbano o BMS (system zarządzania budynkiem), system zasilania awaryjnego, kontrolę dostępu, monitoring oraz inne rozwiązania techniczne, które czynią ten budynek wysoko nowoczesnym. W budynku znajdować się będzie także Cafe Bistro dostępne dla pracowników budynku ‘Alfa” oraz osób z zewnątrz.