Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Warszawa

Lindt & Sprungli wprowadzi się do Royal Wilanów


Lindt & Sprungli, wiodący producent luksusowej czekolady, podpisał umowę najmu niemal 700 mkw. w Royal Wilanów, najnowszej inwestycji biurowo – handlowej Grupy Capital Park, na skrzyżowaniu ulic Klimczaka i Przyczółkowej w Warszawie. W procesie poszukiwania lokalizacji i negocjowania warunków najmu firmę wspierali eksperci z JLL. Właściciela budynku reprezentował Colliers International.

Planowany termin ukończenia Royal Wilanów to sierpień 2015 r. Lindt & Sprungli wprowadzi się do swojego nowego biura z początkiem września. Royal Wilanów, który jest prawie w 50% wynajęty, oferuje łącznie ok 36 700 mkw. powierzchni najmu oraz 910 miejsc parkingowych. Obiekt jest w procesie pozyskania certyfikatu BREEAM na poziomie bardzo dobrym.

Adrian Bojczuk, Starszy Konsultant, Dział Wynajmu Powierzchni Biurowych JLL, komentuje: „Sprawne zamknięcie transakcji było rezultatem bliskiej i efektywnej współpracy najemcy i właściciela Royal Wilanów. Lindt & Sprungli otrzymał atrakcyjne warunki w obiekcie o bardzo wysokim standardzie, a jednocześnie właścicielowi udało się pozyskać prestiżowego i stabilnego najemcę".

Ewelina Kałużna, Dyrektor, Dział Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Właściciela, Colliers International, dodaje: „Decyzja Lindt & Sprungli o utworzeniu swojego biura właśnie w Royal Wilanów potwierdza najwyższą jakość i prestiż projektu. Transakcja najmu pokazuje, że Wilanów jest interesującą lokalizacją biznesową i może stanowić znakomitą alternatywę dla najemców poszukujących czegoś więcej niż po prostu powierzchni biurowej".

Royal Wilanów łączy funkcję biurową, rozlokowaną na czterech kondygnacjach od +1 do +4 obejmującą łącznie ok. 30 000 mkw. oraz funkcję handlowo-usługową, zlokalizowaną na parterze budynku oraz na części poziomu -1. Część handlowa budynku obejmie punkty usługowe oraz liczne udogodnienia dla najemców budynku tj. restauracje, kawiarnie, aptekę, pralnię, myjnię samochodową, delikatesy Piotr i Paweł itp.

Capital Park S.A. jest deweloperem i inwestorem, notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych. Firma realizuje szereg projektów na rynku nieruchomości komercyjnych, przede wszystkim w Warszawie.