Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Kraków

Novatek Polska wprowadza się do K1 w Krakowie


​Novatek Polska, wiodący dystrybutor i sprzedawca gazu płynnego, wynajął około 300 mkw. na ostatnim piętrze najwyższego krakowskiego biurowca K1 (dawny „Błękitek"). W procesie negocjacji warunków najmu właścicieli budynku - Pramerica Real Estate Investors oraz WX Management Services - reprezentowali eksperci z firmy doradczej JLL.

Dariusz Bratoń, Prezes Novatek Polska, komentuje: „Zmiana dotychczasowej siedziby spółki Novatek Polska wynika z intensywnego rozwoju firmy, której udział na rynku LPG rośnie z roku na rok. Spośród dostępnej oferty wybraliśmy obiekt, który spełnia nasze wymagania pod względem dogodnej lokalizacji i komfortu pracy, a gwarantowana przez K1 jakość oraz prestiż korespondują z naszymi standardami biznesowymi".

K1 to dwudziestopiętrowy budynek klasy A, oferujący najemcom 13 500 mkw. powierzchni biurowej. K1 przeszedł w ubiegłym roku gruntowną modernizację większości systemów budynkowych, jak również renowację powierzchni biurowych. Dziś obiekt oferuje biura klasy A. Kluczowym atutem K1 jest jego lokalizacja w pobliżu centrum miasta oraz wyjątkowe widoki na Kraków. Obiekt położony jest przy Rondzie Grzegórzeckim, w pobliżu stacji Kraków Główny. Nieruchomość jest znakomicie skomunikowana zarówno z historyczną częścią, jak i pozostałymi dzielnicami Krakowa. Dodatkową zaletą lokalizacji jest bliskość Galerii Kazimierz, bulwarów Wisły oraz licznych hoteli.

Komercjalizacją budynku zajmuje się firma doradcza JLL. 40% budynku jest już wynajęte takim firmom jak Vorverk, Bank Pekao, Regus, firmie informatycznej, a także pod nowe call center.

WX Management Services jest zarządcą obiektu. Firma wspierała właściciela również w procesie modernizacji K1.​