Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Warszawa

Zrzuciliśmy Zbędne Kilowaty

DTZ, JLL, Knight Frank, Kulczyk Silverstein Properties, Skanska, Stena Recycling i Arup podsumowują akcję Zrzuć Zbędne Kilowaty.


Zbiórka elektroodpadów (zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego) została zorganizowana przez 6 międzynarodowych firm (DTZ, JLL, Knight Frank, Kulczyk Silverstein Properties, Skanska i Stena Recycling) i w sumie udało im się zebrać prawie 9 ton elektrośmieci. Firma Arup, która zainspirowała się akcją Zrzuć Zbędne Kilowaty, dołączyła w trakcie zbiórki i dorzuciła od siebie 54 kilogramy odpadów do ogólnego wyniku.

W regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a dokładnie w Pradze i w Budapeszcie firma JLL zebrała 676 kg (Praga) oraz 400 kg (Budapeszt).

Dzięki recyklingowi 9 ton elektroodpadów udało się zredukować 34 000 kg emisji CO2.

34 000 kg CO2, to tyle samo, co:

  • zużycie 9 452 litrów benzyny
  • 42 calowy telewizor LCD włączony przez 69 lat i 2 miesiące

Akcja była prowadzona w budynkach na terenie Warszawy, Katowic, Łodzi, Poznania, Trójmiasta, Wrocławia oraz Krakowa, gdzie zostały wystawione specjalne kontenery, a pracownicy obiektów biorących udział w akcji mieli okazję pozbycia się elektrośmieci (e-odpadów). Środki pozyskane z ich sprzedaży zostaną przekazane na rzecz domu dziecka Nasz Dom im. Maryny Falskiej w Warszawie.

Eurobuild, Facility Manager oraz Property News objęły patronat medialny nad akcją Zrzuć Zbędne Kilowaty.