Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Warszawa

JLL przedstawia RED – platformę wiedzy i bazę danych dla klientów korporacyjnych

Nowa platforma JLL łączy dane z rynków nieruchomości całego świata, technologię i wiedzę ekspertów, aby umożliwić firmom większą efektywność wykorzystania nieruchomości komercyjnych.


Platforma RED (nazwa nawiązująca do ang. Real Estate Data, czyli dane dotyczące nieruchomości) to nie tylko baza danych, ale także moduły analityczne, które mogą być wykorzystywane przez firmy do zwiększania efektywności działania dzięki lepszemu gospodarowaniu istniejącymi i nowymi powierzchniami. Przykładowo: jeżeli firma korzysta z nieruchomości (biura, placówki handlowe, oddziały itp.), to po zaimportowaniu danych tych nieruchomości do RED, jest ona w stanie lepiej zarządzać swoim portfolio. Dane są zwizualizowane w postaci dynamicznych wykresów (dashboardów), które pokazują np. wykorzystywane nieruchomości na mapie wraz ze wskazaniem, w przypadku których z nich płacony czynsz odbiega od średniego rynkowego poziomu.

RED obejmuje zarówno procesy zarządzania danymi (jak mają być one zbierane i przetwarzane), jak i ich wykorzystanie w procesach analitycznych – Business Intelligence (BI). Do stworzenia tego nowoczesnego narzędzia użyto najnowszych technologii, aby ułatwić klientom podejmowanie bardziej trafnych (bo opartych na analizie danych, a nie na przypuszczeniach) decyzji biznesowych związanych z nieruchomościami.

Lepsze, mądrzejsze, szybsze decyzje

W świecie najemców korporacyjnych dużą wagę przykłada się do oszczędności, a także do wykorzystywania nieruchomości w najbardziej efektywny sposób. Według ankiety przeprowadzonej przez firmę JLL wśród największych globalnych firm-najemców (2015 Global Corporate Real Estate), 77% osób zajmujących kierownicze stanowiska uważa, że dobre zarządzanie wydatkami operacyjnymi to priorytet w ich organizacjach, a 61% dyrektorów potwierdziło, że będą kłaść nacisk na polepszenie produktywności w zajmowanych nieruchomościach.

„Warto podkreślić, że wydatki na nieruchomości komercyjne (np. wynajem biur) są w pierwszej trójce kosztów ponoszonych przez firmy. Platforma RED daje osobom zarządzającym firmowymi powierzchniami przyjazny i całościowy wgląd w ich portfolio, i to w czasie rzeczywistym" – wyjaśnia Joanna Gajewska-Sokołowska, dyrektor Corporate Solutions Center of Excellence w firmie JLL.  „A to z kolei umożliwia sprawniejsze odpowiadanie na ewoluujące potrzeby ich macierzystych firm w zakresie nieruchomości. RED ułatwia np. śledzenie warunków i terminów wynajmu, a w przypadku kończących się umów stanowi przydatne narzędzie do podjęcia decyzji o ewentualnej zmianie lokalizacji lub renegocjowaniu warunków wynajmu."

Platforma RED jest dostępna dla klientów korporacyjnych JLL i została stworzona w oparciu o najnowocześniejsze technologie, których używają banki czy firmy telekomunikacyjne do zarządzania dużą ilością danych integrujących informacje z różnych źródeł.

Aby dowiedzieć się więcej o platformie RED, wejdź TU