Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Złotoryja

​​Schneider kupuje halę produkcyjną pod Złotoryją

W nowej hali będą produkowane specjalistyczne opakowania do transportu i magazynowania, a pracę w niej znajdzie 100 osób. Firma JLL doradzała w transakcji po stronie kupującego.


Firma Schneider kupiła od Wienerberger halę produkcyjną pod Złotoryją, na terenie objętym działalnością Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Już w grudniu tego roku Schneider uruchomi tam produkcję specjalistycznych koszy i pojemników ze stali, przeznaczonych do transportu i magazynowania, dystrybuowanych głównie na rynek niemiecki.

Wartość transakcji jest poufna.

Kupiony przez Schneider budynek przemysłowy oferuje 3 300 mkw. powierzchni produkcyjnej i 500 mkw. biur. Powierzchnia całego terenu to niecałe trzy hektary.

Właściciel firmy Schneider Pojemniki Transportowe, Kai Uwe Schneider komentuje: „Firma Schneider ma już 50 lat doświadczenia na rynku niemieckim, a odbiorcami naszych produktów są tacy giganci jak BMW, Volkswagen, Daimler AG, Bosch, Siemens czy Continental. Najważniejsze są dla nas: najwyższa jakość produktów i obsługi klienta oraz dbałość o pracowników. W naszej nowej fabryce planujemy zatrudnienie 100 osób. Akcja rekrutacyjna już się rozpoczęła".

Międzynarodowa firma doradcza JLL wspierała Schneider w procesie poszukiwania lokalizacji i negocjowaniu warunków umowy kupna.

Joanna Choromańska, Business Development BTS Manager w JLL, komentuje: "Na potrzeby firmy Schneider poszukiwaliśmy dobrze zlokalizowanej hali produkcyjnej, która dawałaby możliwość zarówno dostosowania do specyfiki działalności Schneider, jak i przestrzeń do dalszej ekspansji, wraz z rozwojem firmy. Jako że produkcja kierowana jest na rynek niemiecki, kluczowa była lokalizacja fabryki niedaleko granicy. Największym wyzwaniem w całym procesie poszukiwania była ograniczona podaż istniejących hal o konkretnych parametrach, w których – po niewielkim dostosowaniu do potrzeb klienta - można sprawnie uruchomić działalność".