Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Kraków

JLL doradza TPG przy zakupie TriGranit, jednego z wiodących deweloperów w Europie Środkowo-Wschodniej


TPG Real Estate, należące do globalnej grupy inwestycyjnej TPG, sfinalizowało umowę kupna firmy TriGranit. W rezultacie TPG przejęło portfel nieruchomości w Polsce (centrum handlowe Bonarka City Center, kompleks biurowy B4B w Krakowie), na Węgrzech (Millennium City Center Offices w Budapeszcie) oraz na Słowacji (Lakeside Park i Metropolis - 47,5 ha w pobliżu Bratysławy) z dodatkowymi terenami inwestycyjnymi w tych krajach i Chorwacji.

JLL doradzało stronie kupującej - TPG - w trakcie transakcji.

Agnieszka Kołat, Dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych Nieruchomości Handlowych w Europie Środkowo – Wschodniej, JLL, komentuje: "Bonarka City Center jest kolejnym przykładem centrum handlowego typu „prime" sprzedanego w tym roku w Polsce. Z wolumenem dotychczas sfinalizowanych transakcji sięgającym 1,725 mld euro, 2015 jest drugim najlepszym rokiem – po 2006 – pod względem aktywności inwestorów na polskim rynku nieruchomości handlowych".

Rafał Kosoń, Dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych Nieruchomości Biurowych JLL w Polsce, dodaje: „Po raz pierwszy wolumen transakcji biurowych w miastach regionalnych w Polsce przewyższył wolumen zarejestrowany w Warszawie. Wartość umów kupna/sprzedaży biurowców poza stolicą stanowi blisko 60% ogólnego wolumenu transakcyjnego w tym segmencie rynku w Polsce (dane za okres styczeń - listopad 2015). Potwierdza to zwiększająca się w ostatnich kwartałach płynność oraz duże zainteresowanie inwestorów aktywami biurowymi poza Warszawą".

Według JLL, całkowity wolumen transakcji w Europie Środkowo – Wschodniej może wynieść w tym roku nawet 8 mld euro, co będzie najlepszym wynikiem od czasu spowolnienia gospodarczego, a zarazem trzecim najwyższym rezultatem w ciągu ostatnich 12 lat.