Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Warszawa

Hotel Professionals i JLL doradzają PHN przy Projekcie Wilanowska

W ramach przedsięwzięcia na Mokotowie powstaną dwa hotele oraz biurowiec


Polski Holding Nieruchomości rozpoczął inwestycję hotelowo – biurową przy Alei Wilanowskiej 372 w Warszawie. Grupa podpisała dwie umowy z Global Hospitality Licensing („Marriott International"). Projekt zakłada połączenie dwóch marek sieci hotelowej Marriott International – designerskiego konceptu Moxy i RESIDENCE INN – apartamentami na przedłużony pobyt z funkcją biurowo – usługową.

Na etapie opracowania optymalnego kształtu projektu oraz w procesie wyboru sieci i negocjacji biznesowych warunków umów franczyzowych spółka PHN S.A. korzystała ze wsparcia firmy doradczej Hotel Professionals, która działała we współpracy z firmą JLL.

„Dzięki bardzo dobrej współpracy wszystkich stron cały proces przygotowania projektu przebiegł niezwykle sprawnie. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć udział we wprowadzeniu na polski rynek drugiego już obiektu marki Moxy oraz debiutującej marki Residence Inn. Nie mamy również wątpliwości, że oba hotele ze względu na unikalny charakter, optymalne parametry i doskonałą lokalizację w jednym z kluczowych obszarów biznesowych stolicy, cieszyły się będą ogromną popularnością" – komentuje Alex Kloszewski, Partner Zarządzający firmy Hotel Professionals.

„Projekt Wilanowska to dobrze przemyślany koncept z wielkim potencjałem. Uruchomienie dwóch hoteli światowych marek oraz biurowca w biznesowym klastrze Warszawy, w zasięgu dwóch dużych warszawskich arterii i w pobliżu Galerii Mokotów, z łatwym i sprawnym dostępem do lotniska to bardzo dobra decyzja biznesowa", dodaje Daniel Puchalski, Dyrektor Działu Obsługi Gruntów Inwestycyjnych w JLL.

W ramach tzw. Projektu Wilanowska powstanie ok. 23 000 mkw. Część hotelowa o powierzchni 13 000 mkw. obejmie 200 pokoi pod marką MOXY oraz 100 pokoi RESIDENCE INN, a biurowo – usługowa – 10 000 mkw. Zakończenie inwestycji planowane jest na przełom 2019 i 2020 r.