Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Warszawa

Firmy z rynku nieruchomości wspierają „Miesiąc wiedzy na temat autyzmu"

W pierwszych dwóch dniach kwietnia dla osób z autyzmem zaświeciło ponad 100 budynków w całej Polsce.


Właściciele, doradcy, fundusze inwestycyjne oraz zarządcy nieruchomości wspierają akcję Fundacji SYNAPSIS Na niebiesko dla autyzmu. 1 i 2 kwietnia 2016 roku z inicjatywy 11 międzynarodowych firm działających na rynku nieruchomości (CBRE, Colliers International, Cushman & Wakefield, Echo Investment, NAI Estate Fellows, Heitman, JLL, Knight Frank, Kulczyk Silverstein Properties, REINO Partners oraz Savills) została przeprowadzona akcja Na niebiesko dla autyzmu (Light It Up Blue). Patronat medialny nad akcją objął magazyn Eurobuild CEE.

W sobotę odbył się także slow jogging trasą niebieskich warszawskich iluminacji. Wśród biegaczy byli rodzice i bliscy dzieci z autyzmem, pracownicy Fundacji SYNAPSIS oraz wolontariusze.

Biegacze byli pod ogromnym wrażeniem skali iluminacji. Wyglądała imponująco. Czasami trudno było ukryć wzruszenie. - mówi Łukasz Kościuczuk z Fundacji SYNAPSIS.

W czasie „Miesiąca wiedzy na temat autyzmu" firmy nieruchomościowe będą wspierać Fundację SYNAPSIS organizując spotkania edukacyjne, a także zachęcając do przekazania 1% podatku lub darowizny na diagnozę i terapię podopiecznych Fundacji SYNAPSIS.

Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka mającym wpływ na jego funkcjonowanie we wszystkich obszarach. Statystyki są alarmujące. W ciągu ostatnich 20 lat liczba diagnozowanych przypadków wzrosła 25-krotnie. Pierwsze symptomy autyzmu pojawiają się bardzo wcześnie, często już u kilkunastomiesięcznych niemowląt, ale zawsze są widoczne przed ukończeniem przez dziecko 3 roku życia.  Choć autyzm można zdiagnozować już u bardzo małych dzieci, to wciąż często diagnozuje się go dopiero u nastolatków, a nawet osób dorosłych. Nie leczony może prowadzić do bardzo głębokich zaburzeń funkcjonowania w późniejszym wieku.

Joanna Grochowska, terapeuta z Fundacji SYNAPSIS, podkreśla: Warto pamiętać, że zaburzenia autystyczne mają bardzo zróżnicowany charakter, sposób manifestowania się objawów i stopień ich nasilenia jest inny, dlatego osoby z autyzmem tak bardzo różnią się między sobą. Dlatego obecnie w literaturze światowej używa się określenia „spektrum zaburzeń autystycznych".

Dzieląc się wiedzą zdobytą na stronie www.synapsis.org.p/pomoc i organizując spotkania ze specjalistami z Fundacji SYNAPSIS pomożesz walczyć z problemem niskiej świadomości na temat autyzmu. Nie mniej ważna jest także pomoc finansowa. To dzięki niej Fundacja SYNAPSIS może prowadzić diagnozę i terapię osób z autyzmem. - mówi Agnieszka Sławomirska-Chmarzyńska z Savills Property Management.

Wejdź na www.synapsis.org.pl/pomoc, przekaż darowiznę, zorganizuj spotkanie edukacyjne i zmieniaj świat dla osób z autyzmem.