Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Warszawa

Galeria Pomorska w Bydgoszczy uzyskała plan zagospodarowania przestrzennego umożliwiający rozbudowę Galerii


Warszawa, 14 kwietnia 2010 - Miasto Bydgoszcz zatwierdziło plan zagospodarowania przestrzennego umożliwiający znaczną rozbudowę Galerii Pomorskiej. Zatwierdzony w 2009 roku plan zezwala Galerii o powierzchni 30,000 metrów kwadratowych podwoić swoją wielkość w ramach zajmowanej działki o powierzchni 8.5 ha, zapewniając jednocześnie dodatkową powierzchnię parkingową. 
 
Stuart Lang, Asset Manager w firmie Balmain Asset Management wyraził opinię : „Nowy plan z większą pewnością zezwala nam na realizację rozbudowy Galerii odpowiadając na zapotrzebowanie ze strony najemców na powierzchnię handlową, w tym prosperującym Centrum Handlowym”.
 
Magdalena Kondeja, Leasing Manager w firmie Balmain dodała: „ Zainteresowanie ze strony wielu najemców nie obecnych jeszcze w Bydgoszczy jak i tych zainteresowanych powiększeniem obecnie wynajmowanych lokali utrzymuje się na wysokim poziomie”.
 
Edyta Potera, dyrektor w dziale najmu powierzchni handlowych Jones Lang LaSalle, powiedziała, “Obecnie obserwujemy bardziej selektywne i ostrożne podejście najemców w kwestii wyboru nowych lokalizacji. Najemcy preferują dobrze funkcjonujące centra handlowe o ugruntowanej pozycji rynkowej, jak Galeria Pomorska”.

Galeria Pomorska
Galeria Pomorska jest najdłużej istniejącym regionalnym centrum handlowym w Bydgoszczy, otwartym w kwietniu 2003 roku. Centrum handlowe zlokalizowane jest przy ul. Fordońskiej 141 z Hipermarketem Carrefour oraz 100 sklepami takimi jak H&M, Reserved, Smyk, Empik, KappAhl, RTV Euro AGD, Almi Decor, Takko, CCC, Douglas, McDonalds i rodzinną kręgielną. Firma Jones Lang LaSalle jest odpowiedzialna za najem w Galerii Pomorskiej.