Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Warszawa

Hargreaves Lansdown otwiera nowe centrum technologiczne w Warszawie

JLL doradza w transakcji najmu powierzchni biurowej w Warsaw Spire


Warszawa, 9 sierpnia 2017 r. – Hargreaves Lansdown, wiodący dostawca usług z obszaru zarządzania funduszami inwestycyjnymi i emerytalnymi dla prywatnych inwestorów i pracodawców w Wielkiej Brytanii, otwiera w Warszawie nowe centrum technologiczne. Brytyjski lider na rynku inwestycyjnym wynajął ok. 3 200 mkw. w biurowcu Warsaw Spire na Woli, jednym z najbardziej prestiżowych i najczęściej nagradzanych obiektów biurowych w Polsce.

 

Michał Głowiński, Dyrektor Zarządzający, Hargreaves Lansdown, informuje: „Otworzyliśmy właśnie centrum technologiczne, w którym początkowo zatrudnimy 50 osób do realizacji projektów z obszaru rozwoju oprogramowania. Wybraliśmy Warszawę ze względu na jej kulturę biznesową, dynamicznie rozwijający się sektor technologii, doskonałą infrastrukturę komunikacyjną i dużą liczbę ekspertów IT mówiących po angielsku".

 

„Nasza firma znana jest z wdrażania innowacyjnych technologii, dzięki którym inwestowanie staje się bardziej dostępne, łatwiejsze i tańsze. Dlatego też poszukujemy ekspertów z bardzo mocnymi kompetencjami z zakresu IT i rozwoju oprogramowania", dodaje Michał Głowiński.

 

Hargreaves Lansdown tymczasowo zajął powierzchnię 700 mkw., a do nowej siedziby obejmującej dwa piętra przeniesie się z końcem 2017 r. Główna recepcja firmy będzie mieściła się na 34. piętrze budynku.

 

Wybudowany przez Ghelamco Warsaw Spire stanowi jedną z najbardziej rozpoznawalnych inwestycji na biznesowej mapie stolicy. Warsaw Spire to 220-metrowa wieża i dwa mniejsze, 55-metrowe budynki oferujące łącznie 109 000 mkw. powierzchni biurowej wyposażonej w najnowsze rozwiązania technologiczne. Kompleks wyróżniają jego doskonała lokalizacja przy stacji metra Rondo Daszyńskiego, jak i plac Europejski – skwer o powierzchni 1,5 ha, na którym znajdują się bary, restauracje oraz m.in. dobrze znany ArtWalk.

 

„Bardzo się cieszymy mogąc powitać Hargreaves Lansdown w gronie naszych najemców. To już kolejna międzynarodowa firma, która zdecydowała się otworzyć swoje biura w Warsaw Spire", mówi Jarosław Zagórski, Dyrektor Handlowy i Rozwoju, Ghelamco Poland.

 

Ostatnio kompleks budynków biurowych Warsaw Spire zajął pierwsze miejsce w kategorii najlepszej inwestycji biurowej i biznesowej w jednym z najważniejszych konkursów nieruchomościowych na świecie - MIPIM Awards 2017.

 

Jakub Sylwestrowicz, Dyrektor Działu Reprezentacji Najemcy, JLL, dodaje: „Krótko- i długoterminowe wymagania dotyczące biura Hargreaves Lansdown zostały szczegółowo określone. Firma poszukiwała najbardziej innowacyjnego i najnowocześniejszego budynku w Polsce, a Warsaw Spire było preferowaną opcją. Ze względu na niewystarczającą ilość dostępnej powierzchni zdecydowaliśmy się tymczasowo podnająć naszą przestrzeń na 25 piętrze. Ponadto, zabezpieczyliśmy w budynku najbardziej optymalną dla HL powierzchnię docelową. Nieszablonowe podejście do potrzeb Hargreaves Lansdown pomogło zaoszczędzić czas i pieniądze naszego klienta".

 

Firma JLL świadczy na rzecz Hargreaves Lansdown pełen zakres usług z obszaru wsparcia najemców powierzchni biurowych, począwszy od znalezienia najlepszej lokalizacji i negocjacji warunków najmu, przez doradztwo techniczne oraz zarządzanie projektem, kończąc na projektowaniu biura i wykonawstwie.

Hargreaves Lansdown

Hargreaves Lansdown to wiodąca firma zajmująca się zarządzaniem funduszami inwestycyjnymi i emerytalnymi w Wielkiej Brytanii. Firma została utworzona w 1981 roku w Bristolu przez Petera Hargreavesa and Stephena Lansdowna. Obecnie zarządza funduszami o łącznej wartości 77 miliardów funtów w imieniu 932,000 inwestorów (stan na 30 kwietnia 2017 roku). Firma jest notowana na liście FTSE 100 (Financial Times Stock Exchange 100 Index) jako jedna z największych spółek giełdowych w Wielkiej Brytanii. Firma posiada zdywersifikowany portfel inwestycyjny i ugruntowaną reputację, oferując swoim klientom korporacyjnym oraz prywatnym inwestorom wyjątkowe usługi z zakresu zarządzania funduszami. Flagowy produkt firmy - „supermarket inwestycyjny" - jest największym i najbardziej popularnym tego typu narzędziem zajmującym się bezpośrednimi inwestycjami i funduszami emerytalnymi.

 

Więcej informacji: www.hl.co.uk/about-us

Centrum prasowe: www.hl.co.uk/investor-relations/news--and--press/press

Relacje inwestorskie: www.hl.co.uk/investor-relations

 

Ta informacja prasowa jest napisana i przeznaczona dla mediów. Nie jest to komunikacja inwestorska, nie zawiera wskazówek dla inwestorów, ani rekomendacji dotyczących inwestowania lub wstrzymania się od inwestycji.

 

JLL

JLL jest międzynarodową firmą doradczą świadczącą kompleksowe usługi na rynku nieruchomości, sklasyfikowaną na liście Fortune 500. JLL zatrudnia ponad 78 000 osób i obsługuje klientów w 80 krajach w ramach 300 oddziałów na całym świecie. Przychód firmy sięga 6,8 mld USD. Na rzecz klientów, JLL zarządza i świadczy usługi dla portfolio obiektów o łącznej powierzchni ok. 409 mln mkw. W 2016 r. firma zrealizowała na całym świecie transakcje o wartości 136 mld USD. LaSalle Investment Management (spółka w ramach grupy), zarządza aktywami o łącznej wartości ok. 58 mld USD. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zapraszamy do odwiedzenia strony www.jll.pl

 

Ghelamco Poland

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 mkw. najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017. Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 mkw.. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.