Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Warszawa

Kancelaria Dentons przeprowadzi się do biura w inwestycji Elektrownia Powiśle


Dentons – największa na świecie kancelaria prawnicza – przeprowadzi się do nowego biura w Warszawie. W najnowszej, unikalnej inwestycji funduszu Tristan Capital Partners oraz White Star Real Estate – Elektrowni Powiśle – firma zajmie ok. 5 600 mkw.

Eksperci z JLL reprezentowali firmę Dentons w procesie wyboru najlepszej opcji najmu oraz negocjowaniu warunków umowy, jak również koordynują proces aranżacji i wykończenia biura na potrzeby kancelarii.

„Głównym czynnikiem decydującym o wyborze nowej lokalizacji była jej atrakcyjność z punktu widzenia klientów i pracowników. Wybór Powiśla – jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się części miasta, gdzie nie ma siedziby żadna z dużych sieciowych kancelarii – odróżni nas od pozostałych firm prawniczych i zapewni większą kameralność oraz pożądaną przez klientów dyskrecję", komentuje Arkadiusz Krasnodębski, Poland Managing Partner w Dentons.

„Nowe biuro będzie nawiązywać do aktualnych trendów w aranżacji przestrzeni, z uwzględnieniem specyfiki funkcjonowania kancelarii prawniczej. Znajdzie się w nim szereg rozwiązań wspierających kluczowe wartości Dentons, takie jak współpraca, transparentność, równość oraz promujących kulturę mentoringu i coachingu", dodaje Karina Furga-Dąbrowska, partner i Chief Design Officer w Dentons.

Dentons wprowadzi się do swojej warszawskiej nowej siedziby w budynku B5, zlokalizowanego w ramach kompleksu Elektrownia Powiśle, w 2019 roku.

Anna Młyniec, Dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy, JLL, komentuje: „Wczesne rozpoczęcie przez Dentons poszukiwań oraz negocjacji pozwoliło na wynajęcie bardzo atrakcyjnej powierzchni biurowej w ramach obiektu z dostępem do tarasu do wyłącznego użytku firmy. Świetnie skomunikowany, unikalny i wielofunkcyjny koncept, jakim jest Elektrownia Powiśle, czyni to miejsce idealną siedzibą dla firm stawiających na niebanalne lokalizacje, chcących się wyróżnić na rynku, jak również zaoferować swoim obecnym i potencjalnym pracownikom szeroką ofertę udogodnień".

„Cieszymy się, że tak renomowana kancelaria jak Dentons wybrała na swoją siedzibę nasz projekt. Elektrownia Powiśle to inwestycja wyjątkowa na skalę całego regionu Europy Środkowej. Zabytkowe obiekty w połączeniu z nowoczesną architekturą biurowców klasy A, zaoferują przyszłym najemcom wiele możliwości prowadzenia biznesu w jedynym w swoim rodzaju miejscu. W budynku dawnej elektrowni znajdą się unikatowe restauracje, autorskie kawiarnie i butiki, a starannie zaprojektowane place o charakterze miejskim staną się przestrzenią do spotkań w niezobowiązującej atmosferze. Całości dopełnia fakt, że rewitalizujemy serce Powiśla, część Śródmieścia, które w ostatnim czasie na nowo zaczyna tętnić życiem", komentuje Bartosz Prytula, Partner & Head of the Office Development and Leasing, White Star Real Estate.

 

Kompleks Elektrownia Powiśle powstaje na terenie dawnej Elektrowni Powiśle, pomiędzy ulicami Dobrą, Leszczyńską, Wybrzeżem Kościuszkowskim i Zajęczą, w pobliżu Centrum Nauki Kopernik oraz Biblioteki Uniwersyteckiej. Najnowsza inwestycja funduszu EPISO 4, zarządzanego przez Tristan Capital Partners oraz White Star Real Estate, zakłada utworzenie na terenie historycznej elektrowni trzech obiektów biurowych o powierzchni 23 000 mkw., jak również 15 500 mkw. powierzchni handlowo - usługowej, 6 000 mkw powierzchni przeznaczonej na apartamenty oraz 5 500 mkw powierzchni dedykowanej na hotel. Zrewitalizowane przestrzenie będą miejscem organizacji szeregu imprez kulturalnych. Dużym atutem kompleksu jest dostęp do środków komunikacji miejskiej, w tym bezpośrednie sąsiedztwo stacji metra Centrum Nauki Kopernik, jak również ścieżek rowerowych.


O kancelarii Dentons
Dentons jest największą na świecie firmą prawniczą, oferującą najwyższej jakości doradztwo prawne i biznesowe. Za innowacyjne osiągnięcia w zakresie świadczenia usług prawnych, w tym m.in. stworzenie Nextlaw Labs oraz Nextlaw Global Referral Network, Dentons jest regularnie rekomendowany przez wiodące informatory biznesowe i prawnicze i zajmuje pozycję lidera w zestawieniu „Indeks Elitarnych Globalnych Firm Acritas". Jest także zdobywcą nagrody BTI Client Service 30 Award. Dzięki policentrycznemu podejściu oraz zapewnianiu klientom dostępu do najbardziej utalentowanych prawników na całym świecie, Dentons rzuca wyzwanie istniejącym standardom obsługi prawnej w społecznościach, w których funkcjonuje. www.dentons.com


O Tristan Capital Partners

Tristan Capital Partners jest firmą specjalizującą się w realizacji strategii inwestycyjnych
w nieruchomości komercyjne na rzecz podmiotów publicznych i prywatnych na terenie całej Europy. Ten stanowiący własność kadry zarządzającej firmy butik inwestycyjny, z siedzibą w Londynie, zarządza portfolio funduszy o rożnym stopniu ryzyka (core-plus, value-added/opportunistic). W jego skład wchodzą fundusze Curzon Capital Partners III, Curzon Capital Partners IV, Curzon Capital Partners 5 Long Life oraz European Property Investors, , European Property Investors Special Opportunities, EPISO 3 i EPISO 4.

Tristan Capital Partners, poprzez sieć biur w Luksemburgu, Mediolanie, Paryżu, Sztokholmie, Madrycie oraz Warszawie, zarządza aktywami o łącznej wartości przekraczającej 7 miliardów euro.

 

O White Star Real Estate

White Star Real Estate jest znaną, międzynarodową firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Łącznie zrealizowała ponad 50 wysokiej jakości projektów komercyjnych i mieszkaniowych. Wśród nich jest znacząca grupa prestiżowych budynków biurowych, Pozostałe inwestycje to magazyny, centra handlowe oraz osiedla domów jednorodzinnych i mieszkań.

White Star Real Estate jest także doświadczonym zarządcą nieruchomości. White Star Real Estate to część White Star Group, zajmująca się nieruchomościami. White Star Group jest spółką holdingową założoną do realizacji usług związanych z zarządzaniem nieruchomościami i private equity głównie w Europie Środkowej i Wschodniej.

 

O JLL

JLL jest międzynarodową firmą doradczą świadczącą kompleksowe usługi na rynku nieruchomości, sklasyfikowaną na liście Fortune 500. JLL zatrudnia ponad 78 000 osób i obsługuje klientów w 80 krajach w ramach 300 oddziałów na całym świecie. Przychód firmy sięga 6,8 mld USD. Na rzecz klientów, JLL zarządza i świadczy usługi dla portfolio obiektów o łącznej powierzchni ok. 409 mln mkw. W 2016 r. firma zrealizowała na całym świecie transakcje o wartości 136 mld USD. LaSalle Investment Management (spółka w ramach grupy), zarządza aktywami o łącznej wartości ok. 58 mld USD. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zapraszamy do odwiedzenia strony www.jll.pl