Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Warszawa

Jones Lang LaSalle doradzał Deutsche Bank w procesie renegocjacji umowy najmu


Warszawa, 12 maja 2010 – Jones Lang LaSalle ma przyjemność poinformować o zakończeniu procesu renegocjacji umowy najmu Deutsche Banku, którego siedziba w Polsce zajmuje 10,000 mkw w budynku Focus w Warszawie. Deutsche Bank jest jednym z wiodących, globalnych banków inwestycyjnych, świadczących także wysokiej klasy usługi bankowe w segmencie klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Dział Reprezentacji Najemcy Jones Lang LaSalle został wybrany przez Deutsche Bank na doradcę w zakresie nieruchomości. Firma przygotowała analizę strategicznych scenariuszy w okresie długoterminowym oraz przeprowadziła szczegółową analizę rynkową w celu zidentyfikowania optymalnych rozwiązań dostępnych na rynku nieruchomości. Julita Spychalska, Dyrektor Działu Reprezentacji Najemcy w Jones Lang LaSalle komentuje: “Ta transakcja pokazuje, że kluczowym jest rozpoczęcie procesu analizy strategii nieruchomościowej z dużym wyprzedzeniem (minimum 2 lata). Pozwala to na analizę wszystkich scenariuszy oraz zabezpieczenie nie tylko dobrych finansowych parametrów i elastyczności umowy, ale i dostosowania nieruchomości do potrzeb najemcy w szerszym spektrum.”

Agnieszka Karwacka, Dyrektor ds. Zarządzania Nieruchomościami Grupy Deutsche Bank w Polsce dodaje: “Jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów procesu negocjacyjnego. Nasz obecna lokalizacja biura jest jedną z najlepszych w Warszawie i byliśmy zdecydowani na pozostanie w budynku Focus, jednakże nie za wszelką cenę. Od kilku lat bank dynamicznie rozwija swoją działalność w Polsce, co oznacza zwiększone zapotrzebowania na powierzchnię biurową przeznaczoną na rozwijające się centralne działy. Tak więc, kluczową kwestią była renegocjacja obecnej umowy najmu, pamiętając jednocześnie o tym, że bank jest największym najemcom w tym budynku. Współpraca z zespołem Reprezentacji Najemcy w Jones Lang LaSalle, nie tylko umożliwiła nam renegocjację warunków w świetle nowej sytuacji, lecz także pozwoliła na oszacowanie alternatywnych rozwiązań dostępnych na warszawskim rynku biurowym.”