Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Warszawa

JLL mocniej wkracza na rynek hotelowy

Do zespołu inwestycyjnego dołącza Agata Janda


JLL, wiodąca firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, rozszerza usługi dedykowane sektorowi hotelowemu w Polsce. Za rozwój dotychczasowych kompetencji JLL w tym obszarze jest odpowiedzialna Agata Janda, która z początkiem tego roku dołączyła do firmy i objęła stanowisko Dyrektora ds. Doradztwa Hotelowego (Head of Hotel Advisory).

 

Rozwój usług JLL związanych z branżą hotelową będzie dotyczyć doradztwa w obszarze inwestycji hotelowych, a także konsultingu strategicznego: badań rynku, studiów wykonalności, pozyskiwania operatorów, analiz finansowych i wycen. Po udanych finalizacjach umów kupna/sprzedaży m.in. hoteli Bristol i Westin w Warszawie, przy których uczestniczył międzynarodowy zespół JLL Hotels & Hospitality Group, firma będzie dalej rozwijać swoją działalność w zakresie doradztwa przy transakcjach inwestycyjnych w tym segmencie rynku nieruchomości w Polsce.

 

„JLL Hotels & Hospitality Group jest światowym liderem w zakresie doradztwa hotelowego. Wartość transakcji hotelowych zawartych z udziałem grupy przekroczyła 77,5 mld dolarów w ostatnich pięciu latach. JLL Hotels & Hospitality Group doradzał również przy polskich projektach hotelowych, takich jak np. Bristol czy ostatnio Westin i nadal będzie zaangażowany w takie przedsięwzięcia. Przy obecności zespołu ds doradztwa hotelowego na stałe w Polsce będziemy jednak mogli zdecydowanie rozszerzyć skalę naszej działalności na rodzimym rynku. Krok ten to z naszej strony odpowiedź na dynamiczny rozwój hotelarstwa w Polsce, szczególnie spodziewany w obszarze inwestycyjnym, oraz wzbogacenie kompetencji polskiego biura JLL w sektorze nieruchomości komercyjnych. Cieszymy się, że do naszego zespołu dołącza Agata Janda, której ugruntowane, wieloletnie doświadczenie na rynku brytyjskim oraz mocna ekspertyza będzie unikalnym wsparciem dla klientów z tej branży", komentuje Tomasz Trzósło, Dyrektor Zarządzający JLL w Polsce.

 

Agata Janda ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych. Od 2010 roku zajmuje się doradztwem hotelowym. Przez wiele lat była związana z Knight Frank Hotels w Londynie realizując projekty na terenie całej Europy. Doradzała przy nowych projektach deweloperskich, istniejących obiektach i portfelach hotelowych. Jej doświadczenie obejmuje analizy lokalizacji, studia wykonalności, wybór operatora, prognozy finansowe, wyceny, konsulting strategiczny, doradztwo inwestycyjne. W swojej dotychczasowej karierze doradzała przy ponad 300 obiektach, na rzecz zarówno międzynarodowych grup hotelowych, funduszy inwestycyjnych, instytucji finansowych, jak i prywatnego kapitału. Reprezentowała m.in. Land Securities, Westmont Hospitality Group, JP Morgan, HSBC, Santander, Melia Hotels International. Czołowe projekty w których uczestniczyła to między innymi portfel kredytów Octopus Portfolio w Hiszpanii, Hotele Four Seasons i Bulgari w Londynie, Hard Rock Hotel w Davos czy Sheraton Congress Hotel we Frankfurcie.

 

Agata jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Uniwersytetu Skövde w Szwecji. Ukończyła również studia podyplomowe w College of Estate Management w Reading, w Wielkiej Brytanii.