Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Warszawa

Otwarcie King Cross Leopolis – pierwszego centrum handlowo-rozrywkowego we Lwowie i jednego z największych w regionie Europy Wschodniej


Warszawa, 19 maja 2010 – King Cross Leopolis, pierwsze centrum handlowo-rozrywkowe we Lwowie (zachodnia Ukraina) zostało oficjalnie otwarte. Centrum posiada 50.000 mkw powierzchni najmu, oferuje około 230 sklepów oraz 2400 miejsc parkingowych.

Aleksandra Bagdzińska z Jones Lang LaSalle, międzynarodowej firmy doradczej działającej w sektorze nieruchomości komercyjnych, która wspomaga King Cross w procesie komercjalizacji centrum komentuje: „Pomimo trudnego okresu związanego z kryzysem ekonomicznym na świecie, proces komercjalizacji okazał się być udanym i centrum przyciągnęło wiele światowych i lokalnych marek. Wielki potencjał centrum wiąże się z jego wielo funkcjonalnością; jest to regionalne centrum handlowe z dużą różnorodnością marek i szeroką ofertą rozrywkową (lodowisko, kina, plac zabaw dla dzieci, kręgielnia) i ze strefą oddziaływania obejmującą 1.500.000 osób. Dodatkową mocną stroną centrum jest King Cross - pewny i solidny deweloper posiadający swoje projekty na całym świecie.”

Bagdzińska dodaje: „W obecnej chwili obserwujemy bardziej selektywne podejście ze strony najemców w stosunku do wyboru miejsca lokalizacji swoich sklepów. Wybierają dobrze skomercjalizowane centra jak Leopolis.”

Marcin Trybus z King Cross powiedział: „Można powiedzieć, że King Cross Leopolis jest pierwszym centrum komercyjnym na Ukrainie, które jest na takim samym poziomie, jak nowoczesne centra handlowe w całej Europie. Fakt ten, jak również to, że obiekt jest zarządzany bezpośrednio przez King Cross (tak jak wszystkie nasze poprzednie inwestycje), jest wysoko ceniony przez wielu międzynarodowych i polskich najemców, którzy wybierają to centrum jako pierwszy etap w procesie ekspansji na Ukrainie. Ponadto biorąc po uwagę, że deweloper jest właścicielem 3 hektarów działki przylegającej do centrum, na której ma zostać dobudowane dodatkowo 20.000 mkw powierzchni, w przyszłości King Cross Leopolis nadal pozostanie największym centrum w regionie.”

Dwa poziomy King Cross Leopolis wynajęte są przez takich kluczowych najemców jak: Praktiker (8100 mkw), hipermarket Auchan (13.250 mkw), multipleks Imax (3500 kmw), Foxtrot (4200 mkw), grupę Inditex (Zara, Stradivarius, Bershka, Pull & Bear), Marks&Spencer, Reserved, Antoshka, Brocard. Centrum zlokalizowane jest w jednej z największych dzielnic mieszkaniowych we Lwowie.