Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Gdańsk

Arkońska Business Park rusza z drugą fazą


W imieniu dewelopera Torus, Jones Lang LaSalle ma przyjemność poinformować, że prace budowlane na terenie drugiej fazy kompleksu Arkońska Business Park dynamicznie posuwają się do przodu. Po ukończeniu podziemnych pięter, gdzie mieścić się będzie parking, prace przeniosły sie na wyższe kondygnacje.

Arkońska Business Park, zlokalizowana przy ulicy Arkońskiej w Gdańsku, jest to kompleks pięciu budynków biurowych oferujących prawie 30.000 mkw podzielonych na dwie fazy: faza I - 2 budynki i faza II - 3 budynki. Wszystkie budynku oferują nowoczesną, wysoko efektywną i łatwą w aranżacji powierzchnię biurową dla najemców poszukujących dobrej lokalizacji w Gdańsku. Ponadczasowa, elegancka architektura zaprojektowana przez APA Wojciechowski oraz fasady pokryte kombinacją szkła, aluminium oraz wysokiej jakości cegłami klinkierowymi, stanowią o wizerunku inwestycji jako jednej z najlepszych w Trójmieście.

Arkońska Business Park I, otwarta w połowie ubiegłego roku, została już całkowicie wynajęta.

Magdalena Reńska, kierująca gdańskim biurem Jones Lang LaSalle, firmy doradczej będącej wyłącznym doradcą ds. wynajmu Arkońska Business Park, powiedziała: „Torus jest doskonałym przykładem polskiego dewelopera, który odnosi sukcesy na rynku biurowym. W naszym ostatnio opublikowanym raporcie dot. trójmiejskiego rynku nieruchomości, zwracamy uwagę na fakt, że rynek ten jest zdominowany przez lokalnych deweloperów - jednym z nich jest właśnie firma Torus.

Jesteśmy przekonani, że Arkońska Business Park II, jedna z niewielu inwestycji będących obecnie w trakcie budowy z oddaniem do użytku planowanym jeszcze w tym roku, odniesie sukces. Dobrą oznaką jest fakt, że została już zawarta pierwsza umowa najmu na 2.300 mkw. Ponadto obserwujemy rosnące zainteresowanie ze strony najemców poszukujących nowoczesnej powierzchni biurowej w rejonie Trójmiasta, gdzie podaż jest mocno ograniczona, stąd też zainteresowanie zawieraniem umów przednajmu w przypadku najlepszych projektów wzrasta.”