Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Warszawa

Zebra Tower – pierwszym budynkiem biurowym w Warszawie, który otrzyma certyfikat LEED


Zebra Tower, budynek biurowy zlokalizowany przy Rondzie Jazdy Polskiej w Warszawie, będzie pierwszym projektem biurowym w Warszawie, który otrzyma certyfikat LEED (systemem certyfikowania nieruchomości pod względem rozwiązań sprzyjających środowisku i ich użytkownikom.). Firma Jones Lang LaSalle, międzynarodowa firma doradcza w sektorze nieruchomości komercyjnych, została wybrana przez inwestora S+B Gruppe jako firma doradcza i zarządzająca procesem certyfikacji dla budynku Zebra Tower.

Paweł Warda, dyrektor działu Zarządzania Projektami i Doradztwa Technicznego w Jones Lang LaSalle komentuje: „Jest nam bardzo miło, że możemy wesprzeć naszego klienta naszym doświadczeniem z dziedziny zrównoważonego budownictwa a w szczególności z zarządzania procesem certyfikacji LEED. To będzie pierwszy w Warszawie i najprawdopodobniej pierwszy w Polsce budynek biurowy, który otrzyma certyfikację LEED. Jesteśmy dumni, że wspólnie z S+B Gruppe, możemy wyznaczać nowe standardy dla przyszłych projektów komercyjnych.”

Izabella Kieler, Head of Leasing & Marketing Manager w S+B Gruppe podkreśla: „Ekologia staje się w dzisiejszym świecie coraz ważniejsza, nie jako tymczasowy trend, ale jako postawa na lata. Jako nowoczesny i odpowiedzialny deweloper bierzemy tę kwestię pod uwagę i dostosowujemy nasz budynek do najwyższych standardów, także ekologicznych. Certyfikat LEED potwierdza wykorzystanie w naszym projekcie Zebra Tower najnowocześniejszych technologii, by zapewnić najemcom przyjazne dla nich środowisko pracy.” 

LEED jest obecnie wiodącym na świecie systemem certyfikowania nieruchomości pod względem rozwiązań sprzyjających środowisku i ich użytkownikom. W przypadku budynków, główne korzyści wynikające ze spełnienia wymogów i uzyskania certyfikatu LEED, to niższe koszty operacyjne, zwiększona atrakcyjność nieruchomości oraz stworzenie zdrowszej i bardziej przyjaznej użytkownikowi przestrzeni. Ograniczenie konsumpcji energii przekłada się na redukcję zanieczyszczenia i tym samym na mniejsze negatywne oddziaływanie na środowisko.

Zebra Tower to nowoczesny budynek biurowy oferujący 17.000 mkw powierzchni biurowej na wynajem oraz posiadającym 124 podziemne miejsca parkingowe. Budynek zlokalizowany jest przy Rondzie Jazy Polskiej. Elastyczne pod względem aranżacji oraz wysokiej jakości powierzchnie biurowe mieścić się będą na 16 kondygnacjach. Biurowiec posiada doskonały dostęp do transportu publicznego wraz ze stacją metra, która znajduje się zaraz pod budynkiem. Prace budowlane rozpoczęły się w lutym 2008 roku. Planowane oddanie obiektu to trzeci kwartał 2010 roku.