Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Warszawa

Nowy początek Próżnej

Jones Lang LaSalle wybrany wyłącznym doradcą ds. wynajmu nowej inwestycji przy ulicy Próżnej w Warszawie


Firma Jones Lang LaSalle ma przyjemność poinformować, że została wybrana na wyłącznego doradcę ds. komercjalizacji nowego biurowca przy ulicy Próżnej w Warszawie. Inwestorem jest firma Warimpex.

Jerzy Krogulec, prezes Warimpexu Polska powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że po latach przygotowań ruszamy z rewitalizacją historycznych kamienic przy ul. Próżnej 7 i 9. Odrestaurowane kamienice wpiszą się w szerszą koncepcję odtworzenia historycznej śródmiejskiej tkanki miejskiej w rejonie pl. Grzybowskiego, której częścią jest odnawiany aktualnie sam pl. Grzybowski. Naszą ambicją jest, aby projekt, z którym ruszamy na jesieni tego roku, był pierwszym z wielu projektów realizowanych w tym obszarze przez Warimpex.”

Michał Lis, konsultant w dziale wynajmu powierzchni biurowych w firmie Jones Lang LaSalle dodaje: „Jest to jedna z niewielu inwestycji w Warszawie, która łączy historyczną architekturę z najwyższej jakości nowoczesną powierzchnią biurową. Warto wspomnieć, że oprócz fasady, także części powierzchni zostanie przywrócony historyczny charakter obejmujący takie elementy jak wysokiej jakości mozaika czy rzeźbienia w gzymsie. Ponadto dogodna lokalizacja w samym sercu miasta z widokiem na odnowiony Plac Grzybowski spowoduje, że będzie to jedna z najbardziej prestiżowych inwestycji w Warszawie. Jestem przekonany, że nowe centrum biurowe przy Próżnej spotka się z ogromnym zainteresowaniem potencjalnych najemców.”

Nowe centrum biurowe powstanie w dwóch przyległych kamienicach przy ulicy Próżnej 7 i Próżnej 9 w Warszawie. Kamienice zostaną odrestaurowane pod ścisłą kontrolą konserwatora zabytków i przekształcone w prestiżowe centrum biurowe.  Inwestycja rozpocznie się w październiku br., zakończenie planowane jest w połowie 2012 roku. Warimpex otrzymał już pozwolenie na budowę.

Powierzchnia użytkowa nowej inwestycji liczyć będzie około 5800 mkw. Powierzchnie dostępne będą od 150 do 5000 mkw z możliwością łączenia powierzchni biurowej na jednym poziomie obu kamienic. Parter oraz przyziemie zostaną przeznaczone pod wynajem dla sklepów, punktów usługowych, restauracji oraz kawiarni. W podziemiach dostępny będzie parking.