Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Warszawa

Ruszyła budowa gdańskiego biurowca OPERA Office

Jones Lang LaSalle wyłącznym doradcą ds. komercjalizacji OPERA Office


Warszawa, 29 marca 2011 roku - W imieniu Euro Styl, Jones Lang LaSalle ma przyjemność poinformować, że w marcu 2011 roku ruszyła budowa gdańskiego biurowca OPERA Office. Pierwsi najemcy wprowadzą się prawdopodobnie w połowie 2012 roku.

Mikołaj Konopka, wiceprezes firmy EURO STYL powiedział: „Z przyjemnością informujemy, że w marcu 2011 r. rozpoczęliśmy budowę naszego biurowca OPERA Office, który będzie dysponował nowoczesną powierzchnią biurową klasy A o wielkości 7 200 mkw.

Największym atutem obiektu jest jego korzystna lokalizacja, która zagwarantuje przyszłym najemcom dogodny dostęp do środków komunikacji miejskiej, urzędów, instytucji, w tym Politechniki Gdańskiej i terenów portowych, a także do licznych hoteli zlokalizowanych w obrębie centrum Gdańska. Położenie OPERY Office oraz optymalna liczba miejsc parkingowych pozwolą także uniknąć charakterystycznych dla Starego Miasta i Centrum problemów związanych z parkowaniem. Nie bez znaczenia jest również doskonała ekspozycja budynku, przy głównej arterii komunikacyjnej Trójmiasta – Alei Zwycięstwa 13.

OPERA Office powstanie w jednym etapie, dzięki czemu najemcy będą mogli od razu korzystać z pełnowartościowego obiektu, bez ryzyka funkcjonowania przez dłuższy czasu w miejscu, które de facto będzie placem budowy.  Ukończenie prac związanych z realizacją obiektu planowane jest na przełom czerwca i lipca 2012 r.”

Jones Lang LaSalle jest wyłącznym doradcą ds. komercjalizacji OPERA Office.  Magdalena Reńska, Manager Oddziału Regionalnego, Gdańsk Jones Lang LaSalle dodała: „Realizacja OPERA Office została rozpoczęta zgodnie z przyjętym planem. Kameralna skala przedsięwzięcia i rosnąca aktywność najemców pozwala optymistycznie patrzeć na właśnie rozpoczęty proces komercjalizacji.”

OPERA Office, budynek biurowy klasy A zlokalizowany w Gdańsku, będzie oferował około 7200 mkw powierzchni biurowej. Obiekt składa się z dwóch skrzydeł, czteropiętrowej części A o powierzchni piętra około 700 mkw oraz trzypiętrowej części B o powierzchni piętra około 1000 mkw.
Budynek OPERA Office będzie wyposażony we wszelkie udogodnienia techniczne dostępne w budynkach klasy A, np. budynek będzie dwustronnie energetycznie zasilany, wyposażony w klimatyzację, podnoszone podłogi, podwieszane sufity, instalacje elektryczne, okablowanie IT i puszki podłogowe. Takie rozwiązanie pozwala na maksymalnie efektywne wykorzystanie powierzchni biura zarówno w układzie otwartej przestrzeni, jak i w podziale na mniejsze moduły. Najemcy i goście będą mieli do dyspozycji podziemny parking na 130 miejsc.  Dodatkowo naziemny parking będzie oferował 70 miejsc postojowych.

Budynek OPERA Office jest dogodnie zlokalizowany przy Al. Zwycięstwa w Gdańsku, naprzeciwko Politechniki Gdańskiej, obok stacji SKM: Politechnika. Lokalizacja przy Głównej arterii Gdańska (na granicy Gdańska Głównego i Wrzeszcza) zapewnia szybki i łatwy dojazd do wszystkich części Trójmiasta i przyległych miejscowości. Przyszli najemcy OPERA Office będą mieli możliwość pracy w przyjaznym środowisku, jako że budynek jest usytuowany przy Parku Steffensa oraz będą mogli korzystać z udogodnień, jakie oferuje bardzo bliskie sąsiedztwo Multikina, Opery Bałtyckiej czy kompleksu sportowego AZS z basenem oraz kortami tenisowymi.