Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Warszawa

Clarks otwiera sklep w Galerii Drukarnia


Warszawa, 6 marca 2009 roku - Klienci Galerii Drukarnia w Bydgoszczy od kilku dni mają możliwość dokonania zakupów w nowo otwartym sklepie Clarks’a. Jest to sklep prowadzony przez firmę Salon Obuwniczy BuTIK z Torunia, który proponuje swoim klientom bogatą ofertę damskiego, męskiego i dziecięcego obuwia takich marek jak Clarks, Ecco, Gabor czy Camel Active znanych z wysokiej jakości swoich produktów.

Oprócz umowy zawartej z Clarks w ciągu ostatnich kilku tygodni sfinalizowane zostały umowy z Menbur i Drogeria Natura. W transakcjach pośredniczył międzynarodowy doradca ds. nieruchomości, firma Jones Lang LaSalle.

„Bydgoszcz jest ważnym rynkiem z 360.000 potencjalnych klientów. Wysoki popyt na powierzchnie handlowe w Bydgoszczy znajduje odzwierciedlenie w niskim wskaźniku wolnej powierzchni w funkcjonujących centrach oraz pozwala na otwieranie nowych formatów handlowych takich jak parki handlowe”. - zauważa Edyta Potera, dyrektor w dziale powierzchni handlowych w Jones Lang LaSalle.

„Obecnie nowoczesna powierzchnia handlowa w Bydgoszczy stanowi 261.000 mkw, z czego około 70% skupione jest w centrach handlowych. Pozostała powierzchnia przypada na hipermarkety spożywcze, hipermarkety budowlane, sklepy z meblami i wyposażeniem wnętrz, sklepy typu cash & carry oraz parki handlowe.

Pomimo dużego nasycenia powierzchnią handlową (515 mkw na 1000 mieszkańców) rynek bydgoski wciąż pozostaje w kręgu zainteresowań inwestorów. Także najemcy aktywnie poszukują nowych lokalizacji w Bydgoszczy, przykładem czego są podpisane ostatnio umowy z Clarks, Menbur i Drogerią Natura w Galerii Drukarnia.” - dodaje Edyta Potera.

Właścicielem Galeria Drukarnia jest OPUS 2 Investment. z o.o., spółka należąca do niemieckiego koncernu IVG Immobilien AG z Bonn. Galeria jest zlokalizowana w centrum miasta przy skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Jagiellońskiej i stanowi przedłużenie bydgoskiej starówki. Galeria Drukarnia posiada dogodne połączenie komunikacją miejską i łatwy dostęp do bezpłatnego parkingu (166 miejsc parkingowych). Całkowita powierzchnia obiektu wynosi 23.000 mkw.

Na terenie Galerii Drukarnia działa ponad 50 sklepów, gdzie wśród kluczowych najemców znajdują się takie wiodące marki jak: Royal Collection, C&A, Max Mara, Tru Trussardi, Caterina Collection, Dion czy Stefanel. Ofertę modową Galerii uzupełniają delikatesy Bomi, klub fitness Gymnasion oraz restauracje.