Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Warszawa

Jones Lang LaSalle doradcą Urzędu Miasta Szczecin


Warszawa, 9 Sierpnia 2011 – Firma Jones Lang LaSalle ma przyjemność poinformować o ukończeniu projektu doradczego, przygotowanego na potrzeby kampanii promocyjnej miasta Szczecina. Jones Lang LaSalle przygotował ‘Raport o szczecińskim rynku nieruchomości’ zawierający informacje na temat ogólnej sytuacji ekonomicznej regionu oraz przegląd lokalnego rynku nieruchomości.


Maciej Agaciński z Urzędu Miasta Szczecin powiedział: „Wybierając firmę Jones Lang LaSalle na partnera naszego projektu kierowaliśmy się jej doświadczeniem we współpracy z innymi polskimi miastami, jak również sztandarowym produktem firmy jakim są Raporty o Miastach. Chcieliśmy zaadaptować go do naszych lokalnych warunków. Wierzymy, iż ‘Raport o szczecińskim rynku nieruchomości’ okaże się skutecznym narzędziem w pozyskaniu przez miasto nowych inwestorów.”
Szczecin wyróżnia się na tle innych miast Polski pod względem wielkości – jest jednym z ośmiu największym miast w kraju, strategicznej lokalizacji – bliskość do granicy niemieckiej a także do morza, dobrej łączności wszystkimi drogami transportowymi – zarówno lądową, morską jak i powietrzną, a także posiada duży potencjał intelektualny. Obecnie w mieście prowadzonych jest wiele przedsięwzięć mających na celu poprawę infrastruktury komunikacyjnej, jednocześnie obserwuje się wzmożoną aktywność deweloperów m.in. w sektorze nieruchomości biurowych oraz handlowych.
„Wielu inwestorów doceniło atuty Szczecina – tego niezwykle dynamicznie rozwijającego się centrum administracyjno-gospodarczego województwa zachodniopomorskiego i zainwestowało u nas swój kapitał w wielu sektorach rynku. Spodziewamy się dalszego napływu inwestorów, w szczególności mocno aktywnego ostatnio sektora BPO/SSC. Potencjalnym firmom zainteresowanym ulokowaniem swoich oddziałów w Szczecinie oferujemy kompleksową pomoc w ramach punktu obsługi inwestora (one stop shop), oraz korzystne warunki pomocy publicznej w postaci zachęt i ulg inwestycyjnych” dodaje Maciej Agaciński.


John Duckworth, Dyrektor Zarządzający Jones Lang LaSalle w Polsce i regionie CEE/ SEE skomentował: „Projekt doradczy zrealizowany dla urzędu miasta Szczecin jest kolejnym przykładem współpracy Jones Lang LaSalle z samorządami lokalnymi na rzecz planowania właściwej strategii rozwoju polskich miast oraz aktywnego promowania ich wizerunku zarówno wśród inwestorów krajowych, jak i zagranicznych. Dzięki rozległej wiedzy na temat rynku nieruchomości i sytuacji ekonomicznej różnych miast Polski, zarówno władzom lokalnym jak i instytucjom samorządowym jesteśmy w stanie zaoferować profesjonalne usługi doradcze najwyższej jakości.”