Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Wiadomości

Warszawa

Equator II wita najemców

Biurowiec uzyskał pozwolenie na użytkowanie


Jones Lang LaSalle ma przyjemność poinformować, iż biurowiec Equator II uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Oficjalne otwarcie projektu miało miejsce 1 października b.r. Jeszcze na etapie budowy inwestycji wynajętych zostało łącznie ponad 14 000 mkw. powierzchni biurowej, z 21 300 mkw. jakie oferuje budynek. Pierwszymi najemcami inwestycji Equator II zostały spółki MEDICOVER/Damian, WSIP, Regus oraz AON.

Equator II to druga faza warszawskiego kompleksu biurowego Equator. Projekt zrealizowany został przez Zenith Real, spółkę zależną Grupy Karimpol. Zarówno etap budowy, jak i zarządzania najmem i innymi operacjami związanymi z obsługą klientów budynku nadzoruje Polski oddział spółki z siedzibą w Warszawie. Generalnym wykonawcą inwestycji Equator II była firma PORR.


Martin Prokes, reprezentujący Grupę Karimpol Group powiedział: “Cieszymy się, iż udało nam się zrealizować inwestycję zgodnie z założonym wcześniej harmonogramem i do budynku może wprowadzić się już pierwszy najemca - MEDICOVER. Tak spektakularny sukces komercjalizacji budynku, podjętej w czasie ogólnego spowolnienia gospodarczego, jest efektem wyśmienitej lokalizacji, przemyślanych rozwiązań architektonicznych i wysokiej jakości zastosowanych materiałów, jak również atrakcyjnych stawek czynszowych. Grupa Karimpol pragnie złożyć wyrazy podziękowania wszystkim tym, którzy byli zaangażowani w proces projektowania, budowy oraz wynajmu inwestycji Equator II.”


W procesie wynajmu firmę Karimpol reprezentowała agencja Jones Lang LaSalle.


Ewelina Kałużna, Dyrektor w Agencji Biurowej Jones Lang LaSalle dodała: “ Grupa Karimpol zdecydowała się na realizację inwestycji w bardzo trudnym dla inwestorów okresie. W związku z zawirowaniami na światowych rynkach finansowych, a w ich konsekwencji, także z coraz bardziej restrykcyjną polityką kredytową banków, większość z inwestycji planowanych wstępnie do realizacji w 2011 r. została zatrzymana na etapie planistycznym. Dziś z ogromną satysfakcją możemy ogłosić, iż jeszcze na etapie budowy biurowiec Equator II został wynajęty w 67%, a budynek cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony potencjalnych najemców poszukujących obecnie powierzchni biurowych.”


Najnowsza umowa zawarta w budynku Equator II podpisana została przez firmę AON, która zajmie około 2,160 mkw. (całe 12-te piętro oraz część 11-tego piętra). Spółka wprowadzi się do budynku w marcu 2012 r.
Budynek Equator II oferuje około 21.000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A, rozmieszczonej na 13 kondygnacjach. Układ piętra pozwala na elastyczną i efektywną aranżację biura w opcji otwartej przestrzeni lub z podziałem na moduły, jak również kombinacji obu wariantów.

Budynek spełnia wszystkie wymogi oferowane przez budynki biurowe klasy A, w tym m.in. wyposażenie w klimakonwektory sufitowe, obszerne przeszklenia od podłogi do sufitu, najnowszy system zarządzania budynkiem i bezpieczeństwa, osiem szybkobieżnych wind (7 osobowych i 1 towarowa) z preselekcją wyboru piętra oraz czterokondygnacyjny podziemny parking na 250 miejsc postojowych.


Idealna lokalizacja Equator II w Al. Jerozolimskich w Warszawie, zapewnia doskonały dostęp do transportu publicznego (autobusów, tramwajów, pociągu), lotniska, galerii handlowych i innych obiektów użyteczności publicznej.