Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Studium przypadku

Hand-Prod w Panattoni Park Ożarów

Zdefiniowanie potrzeb
Dział Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych Jones Lang LaSalle reprezentował firmę Hand-Prod Sp. z o.o., jedną z najstarszych polskich prywatnych firm medycznych, w procesie poszukiwania nowej lokalizacji pod hurtownie farmaceutyczną , w zachodnim rejonie Warszawy.
Firma szukała około 2.500 m2 powierzchni magazynowej oraz 200m2 powierzchni biurowej. 
Zakres świadczonych przez JLL usług, obejmował kompleksowe zidentyfikowanie potencjalnych możliwości zarówno w zakresie budowy budynku dedykowanego BTS na działce klienta, jak również adaptacji istniejących powierzchni spekulacyjnych do potrzeb hurtowni farmaceutycznej.

Podejście
Prezentacja warszawskiego rynku nieruchomości magazynowo-przemysłowych, pod kątem możliwości realizacji założonego projektu.
Przedłożenie do deweloperów szczegółowego Zapytania Ofertowego dotyczącego zarówno budynków spekulacyjnych, jak i możliwości realizacji projektu BTS, zebranie ofert, analiza porównawcza i rekomendacje  dla klienta.
Analiza porównawcza możliwości rynkowych – ze względu na małą powierzchnię budynku, projekt BTS okazał się o wiele droższy niż adaptacja budynku w parku logistycznym.
Sprecyzowanie wspólnie z klientem szczegółowej listy adaptacji budynku dedykowanego pod hurtownię farmaceutyczną.
Negocjacje z deweloperami warunków komercyjnych i podpisanie umowy najmu.

Rezultat
Rekomendowana przez JLL lokalizacja przyniosła klientowi dodatkowe korzyści w możliwości amortyzacji całości kosztów w czynszu najmu. 
Pomimo konieczności dostosowań budynku do wymagań związanych z działalnością farmaceutyczną, JLL wynegocjował w imieniu klienta bardzo atrakcyjne warunki komercyjne najmu.

All Case Studies

 

 

Monitoring bankowy dla Mayland/poland/pl-pl/zobacz-opis/10/monitoring-bankowy-dla-maylandMonitoring bankowy dla Mayland
Mindshare/poland/pl-pl/zobacz-opis/11/mindshareMindshare
Factory Outlet - Pierwsze centrum outletowe w Polsce (Warszawa)/poland/pl-pl/zobacz-opis/12/factory-outlet-pierwsze-centrum-outletowe-w-polsce-warszawaFactory Outlet - Pierwsze centrum outletowe w Polsce (Warszawa)