Andrew Frost

Head of Residential, EMEA

W ramach linii biznesowej kierowanej przez Andrew świadczone są usługi z zakresu doradztwa, finansów, działalności deweloperskiej i sprzedaży w segmencie szeroko pojętych nieruchomości mieszkaniowych (tzw. „Living”).

Branża nieruchomości mieszkaniowych ma ogromny potencjał rozwoju. Skupiam się na pomaganiu naszym klientom w spełnianiu ich ambicji i realizacji celów.

Andrew Frost

Swoją karierę rozpoczął od stanowiska księgowego w Savills, w której spędził 13 lat finalnie obejmując stanowisko dyrektora. Następnie jako partner w King Sturge współtworzył zespół doradczy ds. nieruchomości mieszkaniowych na terenie Wielkiej Brytanii. Po fuzji King Sturge z JLL w 2011 r. został dyrektorem brytyjskiego biznesu mieszkaniowego w ramach nowych struktur firmy. W 2017 roku przejął odpowiedzialność za cały region EMEA. 

Liczba ludności na świecie nadal rośnie, co otwiera nowe wyzwania dla rynku mieszkaniowego, który obsługuje grupy odbiorców o różnych potrzebach: od studentów do seniorów. Andrew koncentruje się na inwestowaniu w możliwości, które wspierają ponowne zagospodarowanie gruntów i budynków komercyjnych, oraz wprowadzaniu kapitału do szybko rozwijającego się sektora mieszkań na wynajem i najmu prywatnego. Ponadto, zaangażowanie w rozwiązania technologiczne oznacza, że część JLL odpowiedzialna za kontakt z klientami funkcjonuje jak nowoczesna agencja cyfrowa, z fizycznymi oddziałami i znaczącą obecnością w Internecie.

Andrew umiejętnie łączy swoje wykształcenie w obszarze finansów z doświadczeniem w dziedzinie nieruchomości. Na przestrzeni swojej kariery prowadził lub brał udział w wielu udanych transakcjach.

Jest żonaty, jego żona Laura pochodzi z Holandii. Mają trzech synów, z którymi Andrew lubi jeździć na nartach, grać w rugby i tenisa, a nawet łowić ryby, jeśli tylko ma taką okazję.