Chris Zissis

Chief Information Officer, EMEA

Chris jest odpowiedzialny za rozwiązania techniczne oraz zarządzanie danymi w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe. W 2008 roku przyjechał do Wielkiej Brytanii jako starszy partner ds. rozwiązań technologicznych dla bankowości detalicznej w Barclays. Wcześniej pracował na stanowiskach doradczych w obszarze technologii, w PwC, IBM czy Barclays w Johannesburgu.

W 2010 roku zamienił bankowość na sektor nieruchomości, rozpoczynając pracę w DTZ (obecnie Cushman & Wakefield) jako CIO i członek Komitetu Wykonawczego. Chris kierował tam m.in. transformacją technologiczną i strategią stworzenia i wdrożenia platformy, która posłużyła do połączenia kilku usług pod szyldem DTZ w jeden globalny biznes.

Do JLL dołączył w 2013 roku, a w 2017 przejął dodatkowe obowiązki związane z danymi. Chris pełni także funkcję CIO w obszarze rynków kapitałowych.

Chris jest uznanym liderem z zakresu technologii w Premiere 100, znalazł się też na liście CIO 100. Regularnie bierze udział w charakterze eksperta w konferencjach branżowych poświęconych cyfryzacji, transformacji technologicznej, hiperłączności i bezpieczeństwu.

Jest żonaty, ma dwóch nastoletnich synów, którzy podzielają pasję ojca do pływania głębinowego. Zajmuje się również produkcją najwyższej jakości oliwy z oliwek, które uprawia w gaju oliwnym pozostającym w rękach jego rodziny od czterech pokoleń.