John Forrest

Global Chief Executive Officer, Corporate Solutions

John Forrest jest odpowiedzialny za globalny biznes Corporate Solutions – strategie rozwoju, usługi i rozwiązania technologiczne dla firm i instytucji publicznych na całym świecie.

Karierę rozpoczął jako stażysta w biurze w Sydney w 1992 roku. Od tego czasu pracował na całym świecie w różnych obszarach biznesu JLL, dostarczając rozwiązania dla największych światowych inwestorów i korporacji. W swojej karierze zawodowej realizował projekty z obszaru inwestycji, rynków kapitałowych czy badań sektora i analiz.    

John objął stanowisko dyrektora generalnego ds. rynków globalnych i Ameryki działu Corporate Solutions w 2014 roku. Wcześniej mieszkał w Singapurze, gdzie kierował działem Corporate Solutions w regionie Azji i Pacyfiku.

Obecnie mieszka w Chicago i jest członkiem globalnego zespołu kierownictwa najwyższego szczebla, które odpowiada za strategiczny kierunek rozwoju firmy. Pełni również funkcję przedstawiciela kierownictwa najwyższego szczebla w zakresie praktyk JLL dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zarządzania łańcuchem dostaw i zakupami. Działa także w grupie doradczej ds. klienta korporacyjnego.

John odgrywa kluczową rolę w działaniach związanych z fuzjami i przejęciami, które wzmacniają i rozwijają ofertę usług świadczonych przez JLL. W ostatnich latach rozwiązania technologiczne stały się ważnym obszarem zainteresowania. Niedawno John pracował nad nabyciem firmy Corrigo, pioniera zarządzania obiektami w oparciu o rozwiązania SaaS, pioniera w dziedzinie inteligentnych budynków CoR, technologicznej firmy konsultingowej Advanced Technologies Group oraz firmy BRG, lidera w dziedzinie rozwiązań technologicznych związanych z nieruchomościami komercyjnymi, miejscami pracy oraz usługami przeprowadzki i relokacji. 

John pochodzi z Australii i posiada tytuł MBA Uniwersytetu Macquarie w Sydney oraz tytuł licencjata w dziedzinie gospodarki gruntami Uniwersytetu Western Sydney. Jest członkiem globalnego zarządu CoreNet Global, członkiem Economist Network and the Australian Property Council.