Maria Grigorova

Chief Financial Officer, EMEA

Maria jest odpowiedzialna za finanse JLL w całym regionie.

Maria należy do trzeciego pokolenia specjalistów finansowych w swojej rodzinie.

Karierę rozpoczęła w Brukseli jako kierownik ds. finansów w P&G, a także uzyskała dyplom Cornell University z ekonomii zachowań konsumenckich oraz tytuł MBA w Simon Business School w USA. Następnie pracowała na różnych stanowiskach finansowych w firmach produkcyjnych z listy Fortune 500 W 2014 roku została dyrektorem finansowym w spółce JLL. 

Maria z powodzeniem skonsolidowała zarządzanie procesami finansowymi, wcześniej rozsianymi po kilku biurach regionalnych – w siedzibie JLL w Warszawie . Dziś dzieli swój czas między stolicę Polski a Londyn. Maria współkieruje również jednostką SSC w ramach JLL, tworząc centrum usługowe wspierające planowanie i realizację działań biznesowych. 

Poza pełnieniem obowiązków dyrektor finansowej Maria sprawuje również nadzór nad zamówieniami, aspektami prawnymi i zgodnością z przepisami, zarządzaniem nieruchomościami i aktywami oraz działalnością firmy w Rosji. 

Latem lubi spędzać urlop z mężem w ich ojczystej Bułgarii. Wspólnie wyjeżdżają też na wakacje do Belgii, gdzie urodziły i wychowały się jej dwie córki, a w której pracowała przed przeprowadzką do Warszawy. Maria zna kilka języków obcych: angielski, bułgarski, rosyjski, francuski, częściowo także niderlandzki, a od pewnego czasu również polski.