Richard Bloxam

CEO, Capital Markets

Richard jest odpowiedzialny za wsparcie inwestorów i właścicieli nieruchomości w opracowywaniu i realizacji strategii inwestycyjnych, począwszy od transakcji poszczególnych aktywów i portfeli, a skończywszy na bankowości inwestycyjnej i usługach finansowania przedsiębiorstw. 

Jego główną ambicją jest pomoc inwestorom w optymalizacji ich obecności na rynku nieruchomości poprzez innowacyjne modele inwestycyjne, najwyższej klasy doradztwo oraz kreatywne zastosowanie rozwiązań technologicznych. 

Od rozpoczęcia pracy w JLL w 1994 roku Richard specjalizuje się w rynkach kapitałowych. Przez całą swoją karierę koncentrował się na wspieraniu inwestorów poszukujących możliwości biznesowych poza swoimi rodzimymi rynkami. 

Richard obecnie mieszka w Londynie. Zajmował kierownicze stanowiska w całej Europie. Po pierwszych czterech latach spędzonych w JLL w Wielkiej Brytanii objął posady w Polsce, na Węgrzech i w Austrii. Richard mówi po niemiecku, a swoje umiejętności doskonalił, ucząc języka angielskiego w Austrii i Niemczech na początku lat 90 – tych.

W ostatniej dekadzie Richard koncentrował się na rozszerzeniu działalności JLL na rynkach kapitałowych poprzez oferowanie indywidualnych usług doradztwa finansowego (poza konsultingiem transakcyjnym). W 2008 roku przejął odpowiedzialność za rynki kapitałowe w EMEA, a w roku 2014 dołączył do zarządu regionu. Na obecnym stanowisku pracuje od stycznia 2017 roku.  

Richard studiował na University of Exeter, London South Bank University oraz Stanford University Graduate School of Business. Kiedy nie zajmuje się czwórką swoich dzieci, lubi uprawiać różne dyscypliny sportu. Jest również muzykiem pasjonującym się grą fortepianie i gitarze, a od czasu do czasu gra w zespole na instrumentach klawiszowych i śpiewa.