Sebastien Roffino

Head of Transformation, EMEA

Sebastien jest odpowiedzialny za stworzenie i wdrożenie długofalowej strategii redefiniującej sposób działania zarówno JLL, jak i branży nieruchomości.

Posiadając wykształcenie inżynierskie i biznesowe, doświadczenie poza branżą nieruchomości i biegłą znajomość języka koreańskiego, Sebastien wnosi zupełnie nowe kompetencje do zespołu kierowniczego JLL w regionie EMEA. 

Zajmowane przez niego na początku kariery stanowiska operacyjne w firmie LVMH i General Electric stworzyły mu możliwość przejścia na wyższe szczeble w obszarze marketingu, sprzedaży i rozwoju biznesu w Europie i Azji w firmie Schneider Electric. Po uzyskaniu tytułu MBA w INSEAD, w 2010 roku rozpoczął pracę w Boston Consulting Group, gdzie koncentrował się na sektorze B2B, towarach przemysłowych i private equity, realizując duże projekty strategiczne i/lub związane z procesami transformacji w ponad 15 krajach świata.

Od rozpoczęcia pracy w JLL w 2018 roku Sebastien spędza wiele czasu z dala od paryskiego biura. Regularnie podróżuje po całym regionie, ściśle współpracując z szefami rynków i działów, ponieważ projekty związane z transformacją są realizowane równolegle z codziennymi działaniami biznesowymi.

Do jego zadań należy m.in. określanie celów danego projektu, wymagań biznesowych, kryteriów sukcesu, wymogów w zakresie zasobów, kluczowych wskaźników wydajności i wyraźne zdefiniowanie terminów realizacji.

Gdy Sebastien nie pracuje, można go spotkać w warsztacie z głową pod maską klasycznego samochodu, na torze wyścigowym lub pod wodą, nurkującego w oceanie.