Timo Tschammler

Chief Executive Officer, Germany

Timo odpowiada za wyznaczanie kierunków rozwoju oraz zarządzanie biznesem JLL w Niemczech.

Przygoda Timo z rynkiem real estate rozpoczęła się w 1996 roku od dyplomu z zakresu zarządzania nieruchomościami i jest kontynuowana z sukcesem w różnych biznesowych hubach Europy.  

Praca w ramach zespołów inwestycyjnych Atis Real Auguste Thouard (obecnie BNP Paribas Real Estate) i DTZ (obecnie Cushman & Wakefield) zaprowadziła go odpowiednio do Paryża i Londynu. Przed rozpoczęciem pracy w JLL w 2012 roku, Timo wrócił do swoich ojczystych Niemczech jako dyrektor oddziału krajowego DTZ. 

W 2017 roku otrzymał awans na obecne stanowisko i podjął się zadania umocnienia pozycji JLL jako lidera rynku w Niemczech. Koncentruje się nad możliwościami poprawy i zdywersyfikowania zakresu usług świadczonych przez JLL, badając zarówno opcje rozwoju organicznego, jak i poprzez przejęcia. Ponadto jest zaangażowany w cyfryzację i automatyzację pracy, a także nawiązał współpracę z zewnętrznymi ekspertami w dziedzinie rozwiązań technologicznych, aby pomóc pracownikom myśleć w bardziej innowacyjny i kreatywny sposób. 

Timo pełnił kierownicze role w wielu instytucjach branżowych, jest komentatorem prasowym i współautorem kilku książek dotyczących zagadnień technicznych. 

Poza pracą Timo ciężko trenuje, aby poprawić swój czas w maratonach. Wraz z żoną mają dwa psy rasy chihuahua, a najlepszą formą odpoczynku jest dla niego podróżowanie lub spędzanie czasu z rodziną i pięciorgiem chrześniaków.