Yishai Lerner

Co-CEO, JLL Technologies

Yishai’a motywuje znajdowanie kreatywnych, innowacyjnych i technicznych rozwiązań dla wyzwań o dużej skali

Yishai dołączył do JLL w 2017 roku jako Co-CEO (Dyrektor Współzarządzający) JLL Spark, funduszu inwestującego w start-upy proptech oraz zwiększającego innowacyjność usług JLL z korzyścią dla klientów firmy i całej branży. W 2019 roku został mianowany Dyrektorem Współzarządzającym JLL Technologies, nowo utworzonej dywizji firmy, której celem jest dostosowanie i rozszerzenie produktów i usług technologicznych JLL. Mihir dołączył także do Globalnego Zarządu.

Przyspieszenie wdrażania technologii w sektorze nieruchomości komercyjnych to wyzwanie, z którym musiał się zmierzyć po sprzedaży Mob.ly - start-upu, który współtworzył z Mihirem Shah (Mob.ly zostało przejęte przez Groupon). Był pierwszym pracownikiem wielu startupów specjalizujących się w rozwiązaniach mobilnych, a swoją karierę zawodową rozpoczął w Activision Studios tworząc rozwiązania z obszaru sztucznej inteligencji dla gier wideo. Yishai zainwestował i doradzał także wielu start-upom, w tym Uber i Boom Supersonic.

Yishai pomógł powiększyć zespół inżynierów Groupon z kilkunastu do ponad 500 deweloperów na całym świecie. Wprowadził w życie pierwsze konsumenckie aplikacje mobilne Groupon, a także produkty i narzędzia handlowe. Pomógł Groupon w rozwoju skali i zbudował zespoły, które rozwinęły działalność mobilną Groupon z 0% przychodów do 50% wartości towarów brutto, połączyły technologie i platformy wielu przejęć oraz doprowadziły do globalnej migracji do wspólnej architektury SOA. W 2013 roku Yishai działał jako globalny wiceprezes ds. inżynieryjnych i dyrektor ds. technicznych, organizując kluczowe prace nad oprogramowaniem Groupon na całym świecie. W tej roli prowadził również globalną platformę e-commerce. Ponadto, Yishai kierował analizami due diligence przy szeregu zrealizowanych przez Groupon przejęć.

Przed przejęciem Mob.ly przez Groupon, Yishai był dyrektorem ds. technologicznych i współzałożycielem firmy. Mob.ly zbudowało szereg wiodących w swojej kategorii aplikacji mobilnych opartych na lokalizacji.

Przed założeniem Mob.ly, Yishai był pierwszym inżynierem w dwóch startupach specjalizujących się w rozwiązaniach mobilnych. Pomógł stworzyć Carrier IQ, platformę do analizy danych dla operatorów telefonii komórkowej. Rozwiązanie w swoim szczytowym momencie było wbudowane w większość amerykańskich urządzeń komórkowych, w tym wiele modeli iPhone i Android. Był również pierwszym inżynierem w firmie Core Mobility, gdzie pomógł opracować wiele natywnych linii produktów dla operatorów bezprzewodowych, w tym usługę Push-To-Talk dla Sprint/Nextel. Core Mobility zostało później przejęte przez Smith Micro.

Yishai Lerner jest absolwentem inżynierii elektrycznej i informatyki z Massachusetts Institute of Technology, gdzie skoncentrował się na sztucznej inteligencji i wspierał MIT Media Lab.